Fortuna liga
Nedá se na to dívat, druhá liga je blízko, jste ostudou Baníku! Jak reagují fanoušci slezského klubu na remízu s Pardubicemi?
FC Baník Ostrava měl v sobotu na programu v rámci 22. kola Fortuna ligy zápas proti Pardubicím. Na jejich půdě přitom Slezané už od úvodních minut prohrávali 0:1, bod Baník získal jen díky proměněné penaltě. S výkonem ale ani zdaleka nebyli spokojeni právě fanoušci ostravského celku. Jak na remízu 1:1 s Pardubicemi reagují?

FC Baník Ostrava měl v sobotu na programu v rámci 22. kola Fortuna ligy zápas proti Pardubicím. Na jejich půdě přitom Slezané už od úvodních minut prohrávali 0:1, bod Baník získal jen díky proměněné penaltě. S výkonem ale ani zdaleka nebyli spokojeni právě fanoušci ostravského celku. Jak na remízu 1:1 s Pardubicemi reagují?
Po třech prohrách s Jabloncem (1:2), Brnem (1:2) a Hradcem Králové (0:2) přišlo na řadu utkání s Pardubicemi, které však svěřenci Pavla Hapala nerozehráli vůbec dobře.
Už ve třetí minutě totiž otevřel gólový účet zápasu domácí útočník Pavel Černý, jenž ve vápně zužitkoval povedený centr a nůžkami prostřelil brankáře Jana Laštůvku.
Ve třinácté minutě si navíc fotbalisté Pardubic vytvořili další velké šance, konkrétně opět útočník s číslem 9 na zádech a Dominik Janošek. Na druhé straně zahodil obrovskou příležitost Srdjan Plavšič.
Ze strany Baníku to ale nebyl žádný přesvědčivý výkon, hostům musel pomoci až pokutový kop po zahrání rukou Robina Hranáče. A Cadu tuto penaltu proměnil.
Fotbalisté Ostravy si nicméně v dalším průběhu utkání vytvořili vskutku minimum slušných šancí, tedy až na příležitost Matěje Šína. Naopak domácí zahrozili z kopaček Černého, gólovou radost však ani jeden z týmů už nezaznamenal. Zápas tak skončil remízou 1:1.
Reakce fanoušků Baníku
Slezský celek pak o tomto výsledku samozřejmě informovat na svém facebookovém profilu, pod kterým se téměř ihned vyrojila opravdu spousta komentářů. A bohužel pro Baník se asi ani není čemu divit, že většina z nich byla negativních.
Je logické, že po špatných výkonech a o to horších výsledcích v jarní fázi soutěže jsou příznivci slezského klubu naštvaní. O tom ostatně svědčí i níže přiložené komentáře.

Trenér Hapal následně vystřídal až v 64. minutě, kdy do hry poslal Nemanju Kuzmanoviče a Ladislava Almásiho. První jmenovaný vystřídal Roberta Miškoviče, druhý útočníka Tijaniho. Jak ale můžete vidět v dalších komentářích, na hru Baníku to příliš nezafungovalo.

A asi ani není třeba dodávat, že fanouškům se logicky nelíbí ani počínání kouče Hapala. Mnoho příznivců ostravského Baníku si stěžuje na jeho alibismus na tiskových konferencích, volby hráčů do základní sestavy nebo samotné střídání.

Další komentáře už jsou poněkud ostřejšího charakteru, bohužel ale trefně vystihují nejen hru, ale i aktuální situaci v Baníku Ostrava. Hovoří ale například o tom, že jsou Ostravané velice blízko druhé lize, byť na tyto závěry je samozřejmě ještě příliš brzo.
Baník Ostrava se momentálně po dvaadvaceti odehraných zápasech nachází až na 12. místě tabulky Fortuna ligy. Ze sebevědomého cíle v podobě umístění se na příčkách zajišťující účast v evropských pohárech se tak rázem, jak se zdá, stal boj o záchranu v první lize.
Dlužno dodat, na jaře Baník prozatím získal pět bodů, a to za výhru proti Teplicím (5:0) a za remízy se Zlínem (1:1) a Pardubicemi (1:1).
Los navíc pro ostravský celek není příliš přívětivý. Do konce základní části se Slezané utkají postupně utkají se Spartou, Českými Budějovicemi, Libercem, Slováckem, Plzní, Mladou Boleslaví, Slavií a se Sigmou Olomouc.
Zdroje: Fortuna liga, FC Baník Ostrava, Facebook

Fortuna liga
Návrat Káčera do Plzně se nekoná! DAC Dunajská Streda na slovenského záložníka uplatnila opci
Sedmadvacetiletý záložník Miroslav Káčer odešel v létě z Viktorie Plzeň na hostování do Dunajské Stredy. Do Štruncových sadů se ovšem už nevrátí, protože slovenský klub na něj uplatnil opci. Odchovanec Žiliny podepsal s klubem smlouvu do června 2026.

Sedmadvacetiletý záložník Miroslav Káčer odešel v létě z Viktorie Plzeň na hostování do Dunajské Stredy. Do Štruncových sadů se ovšem už nevrátí, protože slovenský klub na něj uplatnil opci. Odchovanec Žiliny podepsal s klubem smlouvu do června 2026.
V nabitém kádru Plzně nebylo pro Káčera v letošní sezóně místo, a tak ho klub uvolnil na hostování do slovenské Dunajské Stredy. V novém působišti se opět setkal s trenérem Adriánem Guľou, který trénoval šikovného záložníka v Žilině i v Plzni.
V Dunajské Stredě se Káčer zapracoval okamžitě do základní sestavy a má velký podíl na tom, že jeho tým vede ligu o čtyři body před Slovanem Bratislava.
Sedmadvacetiletý záložník nastoupil dosud k 26 soutěžním zápasům, ve kterých vstřelil jednu branku a připsal si dvě asistence.
Vedení Dunajské Stredy se rozhodlo uplatnit opci na trvalý přestup a vykoupit Káčera ze Štruncových sadů. ,,S trenérem i vedením jsme se na toto téma bavili delší dobu, v podstatě od začátku zimní přípravy.
Trošku to trvalo, ale finální dohoda se nakonec zrodila během jednoho dne. Jsem rád, že tu můžu pokračovat a posouvat se ve své kariéře,“ vyjádřil se Káčer.
,,Miro se od prvního dne po příchodu do Dunajské Stredy ztotožnil s našimi klubovými hodnotami. Jeho vášeň a energie jsou příkladné a cítíme to v celém klubu.
Z tohoto pohledu jsme se tedy rozhodli uplatnit opci, kterou jsme měli vyjednanou při jeho příchodu z Plzně. Cítíme, že je to klíčový hráč pro budoucnost klub,“ vyjádřil sportovní ředitel Dunajské Stredy Jan Van Daele.
Káčer odehrál v Plzni dvě sezóny, ve kterých stihl odehrát 49 zápasů, ve kterých vstřelil tři branky a připsal si šest asistencí. V minulé sezóně pomohl Plzni k zisku mistrovského titulu.
Zdroj: DAC Dunajská Streda
Fortuna liga
Okénko minulosti: Hrdý sokol Josef Seidl byl velkým propagátorem fotbalu v Kišiněvě. Má tam nyní pamětní desku
Utkání kvalifikace Moldavsko vs. Česko o postup na mistrovství Evropy 2024 v Německu se českým fotbalistům moc nevydařilo, ztratili s jedním z nejslabších týmů v Evropě po bezgólové remíze dva body. Jednoho českého hrdinu však mělo – sokola Josefa Seidla, velkého propagátora fotbalu v Moldavsku.

Utkání kvalifikace Moldavsko vs. Česko o postup na mistrovství Evropy 2024 v Německu se českým fotbalistům moc nevydařilo, ztratili s jedním z nejslabších týmů v Evropě po bezgólové remíze dva body. Jednoho českého hrdinu však mělo – sokola Josefa Seidla, velkého propagátora fotbalu v Moldavsku.
Za přítomnosti fotbalových vrchností a diplomatických osobností – český fotbal zastupovali předseda asociace Petr Fousek, místopředseda za Moravu Jiří Šidliák a generální sekretář Michal Valtr, českou ambasádu velvyslanec Stanislav Kázecký, přítomen byl i předseda Moldavské fotbalové asociace Leonid Olejničenko – byla odhalena pamětní deska Josefu Seidlovi, velkému propagátorovi fotbalu v této zemi.
Český národ odkryl významného krajana, na kterého může být hrdý.
Hrdina Velké války, jenž byl za službu na západní frontě vyznamenán francouzským válečným křížem a československým válečným křížem a v armádě dosáhl hodnosti plukovníka, se narodil 30. října 1873 – letos tedy uplyne 150 let – v severočeském Jirkově.
Zdatného sokola, který si osobně dopisoval s prvním československým prezidentem T.G. Masarykem, zavál životní osud do carského Ruska, kde se jako učitel široce věnoval tělovýchově. A položil základy kišiněvského (moldavského) fotbalu.
Už jeho první pracovní náplň jako gymnaziálního učitele tělocviku ze srpna 1909 uvádí, že se Seidl bude kromě sokolské gymnastiky věnovat za příznivého počasí různým sportovním a pohybovým hrám na hřišti gymnázia, a to včetně hry “foot-ball”.
Profesor gymnázia byl propagátorem pohybu ve všech podobách a díky jeho úsilí se v místě dnešního stadiónu Dinama Kišiněv odehrál 29. srpna 1911 první fotbalový zápas vůbec, který je považován za historický milník.
Střetli se v něm jeho studenti se zástupci gymnázia v Oděse. Porážka 0:22 se vysvětluje vysokou zkušeností mnoha oděských hráčů, již nabyli ve vyšších týmech oděské fotbalové ligy.
Utkání se jako rozhodčí účastnil Josef Seidl, což potvrzuje jeho významnou roli, kterou hrál v popularizaci kišiněvského fotbalu.
Při odhalení desky bylo konstatováno: Josef Seidl patří mezi pozoruhodné a přitom dnes téměř neznámé postavy z historie česko(slovensko)-moldavských vztahů, které si zaslouží připomenutí.
Zdroj: FMF Moldova
Fortuna liga
25. kolo FL: Slavia proti neporažené Olomouci, Plzeň bude bránit rozjetou dvojku
Po dvoudenní pauze se na obrazovky českých domácností vrací česká Fortuna liga. Nabídne hned dvě utkání v rámci TOP 6 – Slavia vyzve Olomouc a Bohemians přivítají Slovácko. Co od největších zápasů očekávat?

Po dvoudenní pauze se na obrazovky českých domácností vrací česká Fortuna liga. Nabídne hned dvě utkání v rámci TOP 6 – Slavia vyzve Olomouc a Bohemians přivítají Slovácko. Co od největších zápasů očekávat?
Slavia vs. Olomouc
Utkání týmu, který doma v lize doposud neztratil jeden jediný bod, proti klubu, jenž je na jaře jediný spolu se Spartou neporažený. Sobotní večerní klání má všechny předpoklady být ze všech zápasů nejzajímavější.
Slavia doma přejela všechny soupeře. Reálný problém jí v tomto ročníku dělala pouze Boleslav, která hrála přes 80 minut v přesile. Plzeň, Spartu i Slovácko ve Fortuna Aréně sešívaní po výkonnostní stránce jednoznačně přehráli.
Olomouc má na druhou stranu velmi zajímavou ofenzivu, která návratem Martina Pospíšila ještě nebrala na síle. Není to jen o Mojmíru Chytilovi, spoustu černé práce odvádí Antonín Růsek, daří se i Janu Vodhánělovi. A defenziva Slavie není stoprocentní.
Mladá Boleslav vs. Plzeň
Konfrontace dvou týmů, které na jaře hrají pod své možnosti. Boleslav slušný výsledek není schopna zopakovat, Plzeň má dokonce od Nového roku více proher (4) než výher (3). A pokud chce doufat v titul, musí v sobotu zvítězit.
Široký kádr Viktorie by měl být po dvoutýdenní pauze odpočatý a zároveň hladový, s ohledem na několik hráčů starších 30 let může čas na regeneraci výrazně pomoci. Otázka je, jak si Západočeši povedou bez vykartovaného Lukáše Hejdy.
Boleslav by defenzivě bez kapitána mohla zatápět, nová dvojice Lamin Jawo, Vasil Kušej baví, podobně tak nestárnoucí Marek Matějovský. Nabízí se klasický plzeňský výsledek 2:1 na obě strany.
Bohemians vs. Slovácko
V Ďolíčku doufají ve čtvrté místo a evropské poháry. Stále je to ale pouze sen. Byť tým sbírá body a vypadá sebevědomě, kvalita kádru hraje proti němu. Na to, že v zimě odešly opory Petr Hronek s Romanem Květem, je ale třeba před klokany smeknout.
Přesto je Slovácko jasným favoritem na zisk bramborové pozice. Hrají pro něj zkušenosti i celková kvalita kádru. Bodově jsou na tom svěřenci Martina Svědíka stejně, avšak mají utkání s Jabloncem k dobru. A v Praze budou chtít svému rivalovi odskočit.
Zdroj: Premier League
-
Fotbalpřed 3 dny
Místo přání k narozeninám prsa. Německý mistr světa omylem natočil nahou manželku, internet se baví
-
Fortuna ligapřed 5 dny
Problémy pro Spartu? Krejčí opět zraněn, fanoušci letenských jsou vzteky bez sebe
-
Fotbalpřed 5 dny
Martinez by měl na MS smůlu! Nová pravidla při chytání penalt pobouřila veřejnost i samotné brankáře
-
Fotbalpřed 4 dny
Jak reaguje veřejnost na remízu s Moldavskem? Kritiku schytává zejména trenér, zklamal i záložník Souček