Spojte se s námi


Chance Liga

Nechybí Tecl ani Masopust. Jak vypadá nejlepší sestava složená z odchovanců Vysočiny Jihlava?

Publikováno

dne

V roce 2020 oslavil jihlavský fotbal výročí 110 let od svého vzniku. Při této příležitosti dostalo hned dvaadvacet osobností spojených s klubem možnost vybrat ideální sestavu složenou výhradně z odchovanců, kteří klubem prošli mezi lety 2000-2020. Kdo se do ní dostal?

Brankář

Místo mezi třemi tyčemi si v hlasování vybojoval Martin Bílek. V klubu působil jako hráč až do roku 2004 a v součtu naskočil do sedmnácti ligových střetnutí. Pomyslné druhé místo na tomto postu dle hlasování obsadil Pavel Pospíchal.

Obránci

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Theodor Gebre Selassie

Jihlavský dres oblékal tento pravý obránce do září 2007. Tehdy po něm sáhlo vedení pražské Slavie, odkud se však po roce přesunul do kádru Slovanu Liberec. A právě pod Ještědem strávil, co se naší nejvyšší soutěže týče, nejvíce času. V součtu to dotáhl až na 154 zápasů s bilancí jedenácti branek a jedenácti asistencí.

Okusil také německý fotbal, kdy v dresu Werderu Brémy odkopal úctyhodných 298 utkání. V průběhu své kariéry se také pravidelně objevoval v reprezentační sestavě, kde zvládl čtyřiapadesát startů. V červenci letošního roku svou bohatou kariéru ukončil.

Ondřej Šourek

Stejně jako Theodor Gebre Selassie, také Ondřej Šourek se z Jihlavy přesunul do pražské Slavie. Zde však zaznamenal pouze pět startů a v roce 2008 odešel do Žiliny. Ve slovenském celku byla jeho vytíženost o poznání vyšší a nakonec zde hrál tři roky.

Následoval jeho přestup do Polska, kde v barvách Podbeskidzie Bielsko-Biala naskočil třináctkrát. Po návratu do Česka oblékal dres Jihlavy a Českých Budějovic. V roce 2019 odešel do rakouského celku USC Sparkasse Litschau, kde působí i nyní.

Milan Kopic

S bratrem Janem patří zcela jistě mezi výrazné osobnosti jihlavského celku. Milan se z pozice obránce brzy dostal do hledáčku pražské Sparty, kde však i přes podpis smlouvy nastupoval pouze v rezervě. V lednu roku 2007 zamířil do Mladé Boleslavi, kde naskočil do dvaačtyřiceti zápasů.

O jeho služby stál i nizozemský Heerenveen. Zde se v sedmnácti startech jednou zapsal mezi střelce. V roce 2010 odešel hostovat do pražské Slavie. Díky vleklým zdravotním problémům s kolenem musel podstoupit řadu operací. Krátce se mihnul také v dresu Slovanu Bratislava. V roce 2014 kariéru ukončil v barvách mateřské Jihlavy.

Michal Veselý

Další z výrazných osobností fotbalu v Jihlavě. Obránce, jenž se hned dvakrát radoval z postupu mezi prvoligovou elitu. Během své kariéry zde dosáhl na metu 273 odehraných zápasů, ve kterých vsítil sedmnáct branek.

S týmem dokázal v soutěžním ročníku 2003/2004 postoupit až do semifinále českého poháru, kde Jihlava nakonec podlehla ostravskému Baníku 2:1. Po konci kariéry v Jihlavě působil jako trenér mládeže, nebo asistent u prvního týmu.

Záložníci

Lukáš Masopust

Svojí dosavadní kariéru spojil se třemi profesionálními kluby. Poté, co prošel mládeží právě v Jihlavě a vybudoval si pevné místo v základní sestavě, uvízl na radaru vytipovaných posil Jablonce, kam v roce 2015 přestoupil.

V zelenobílém dresu okusil také například Evropskou ligu a ve 119 zápasech se hned sedmnáctkrát zapsal mezi střelce branky. Od roku 2019 působí v pražské Slavii. V aktuálně rozehraném ročníku naší nejvyšší soutěže má na kontě čtyři starty. Pravidelně nastupuje také v Evropských pohárech a je povoláván do reprezentace.

Lukáš Vaculík

Legendární záložník Vysočiny, který sice prošel několika kluby, namátkou například Spartak Trnava, kyperská Famagusta, Žižkov, Příbram nebo Plzeň, ale nejvýraznější stopu zanechal právě v Jihlavě. V jejím dresu v součtu nasbíral přes 400 startů a nastřílel osmatřicet branek. Po konci profesionální kariéry v roce 2020 se přesunul do vedení klubu.

Tomáš Kučera

Fotbal a Rap. To je v posledních letech stále známější spojení s Tomášem Kučerou. Dvaatřicetiletý rodák z Havlíčkova Brodu hájil barvy Jihlavy kromě hostování v Hradci Králové až do roku 2015, kdy odešel do Plzně. S plzeňskou Viktorkou se radoval z mistrovského titulu v sezoně 2015/2016 a v součtu za ni nastoupil do osmnácti zápasů.

Vrátil se formou hostování do Jihlavy, ale kabinu Plzně opustil trvale až v roce 2017, kdy přestoupil do Teplic. Nešel do neznámého prostředí, jelikož těsně předtím v Teplicích už hostoval. Žlutomodrý dres teplických Sklářů oblékal až do srpna letošního roku. Kvůli své hudební kariéře se rozhodl pokračovat s fotbalem již jen v nižší soutěži a zamířil do Ústí nad Labem.

Jan Kopic

Také druhý z bratrů získal v hlasování místo v nejlepší jedenáctce. Kromě hostování v Čáslavi nastupoval za Vysočinu až do roku 2011. Stejně jako Lukáš Masopust, i Jan Kopic si pro své další působení vybral Jablonec. Nakoukl do evropských pohárů, mládežnických reprezentací a ve 149 utkáních vsítil jednatřicet branek.

V roce 2015 odešel do Viktorie Plzeň, kde působí dodnes. Má na kontě tři mistrovské tituly, množství zápasů v evropských pohárech a také několik startů za seniorskou reprezentaci. Ve třiatřiceti letech je stále platným hráčem a Miroslav Koubek mu dává příležitost na hřišti i v aktuálně rozehraném ligovém ročníku.

Získejte zdarma až 500Kč zdarma za regitraci

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Útočníci

Stanislav Tecl

Podobně jako někteří další výše uvedení fotbalisté si i Stanislav Tecl vybral pro své další působení pražskou Slavii. Z Jihlavy tam zamířil v roce 2010 formou hostování. Trvalého přestupu se dočkal v roce 2013, kdy o jeho služby projevila zájem Viktoria Plzeň. Za ní nastřílel v pětadevadesáti duelech sedmadvacet branek a radoval se ze dvou mistrovských titulů.

V roce 2015 odešel do Jablonce, v jehož dresu mu stačilo čtyřiačtyřicet zápasů a jedenáct nastřílených branek k přestupu do pražské Slavie. Sešívaný dres obléká i nyní. Za své několikaleté působení se do Jablonce vrátil ještě na hostování. Má na kontě další čtyři mistrovské tituly a třikrát pomohl k zisku poháru.

Matěj Vydra

Z Jihlavy si jej v roce 2010 vytáhl ostravský Baník, odkud zamířil v mladém věku do zahraničí. Oblékal dres Udinese, Brugg, Watfordu, West Bromu a dalších. V Anglii skončil v roce 2022 a jako volný hráč podepsal do roku 2025 smlouvu v Plzni. Ve čtyřiačtyřiceti reprezentačních zápasech vstřelil sedm branek.

Zdroj: Transfermarkt, FC Vysočina Jihlava

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.