Reklama

Nechceme hrát o záchranu, říká před startem sezóny trenér Teplic

Pro Teplice byla poslední ligová sezóna jednou z nejhorších v tomto století. Severočeský klub se sice zachránil, ale výkonnostně to byla bída. Jak vidí nový ročník trenér Teplic Radim Kučera?

Teplice mají poslední měsíce problémy se sponzorem. AGC totiž před startem minulé sezóny snížilo finance na přestupy o 50 procent a letos je zatím nijak nenavýšilo.

„S ekonomickou situací jsme ztotožnění. Přesto jsme chtěli přivést hladové hráče, kteří tým okysličí, mužstvo svou kvalitu má.”

Kučera si zároveň uvědomuje, že základem úspěšné sezóny bude lépe fungující defenziva. Loni Teplice dostaly hrozivých 66 gólů a jen tak tak se zachránily.

„Bude to i o tom, s čím jsme se potýkali na jaře, zda se nám vyhnou zranění a vyvarujeme se hloupých gólů, které tým sráží. Nikdo nechce hrát ve spodních patrech, nacházeli jsme se tam minulou sezonu a teď se tomu bude chtít každý vyhnout.”

Kvalitu kádru by měly vylepšit posily ze Sparty. Do Teplic se na dvouleté hostování vrátil gólman Jan Čtvrtečka, brzy by měl být představen i záložník Jan Fortelný.

„Máme příslib od Sparty, že se potýkal s nějakým zraněním v přípravě a měl by se zapojit do plného tréninku. Věřím, že od příštího týdne by tu mohl s námi být.”

Teplice v přípravě vyhrály jediný ze čtyř zápasů a dostaly v průměru 2,25 gólů na zápas.

„Byl jsem spokojený s přístupem hráčů k tréninku a jsem rád, že se nám vyhýbala i zranění. S výsledky přípravných duelů jsem ale spokojený nebyl. Dělali jsme individuální chyby, které soupeř trestal,” uzavřel Kučera.

Zdroj: FK Teplice

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené