Spojte se s námi


Fotbal

Nechá Ballkani Kluž postoupit bez boje? Nemuselo by, nemá se na co šetřit

Fanoušci Slavie budou ve čtvrtek muset fandit za dva. Pokud chtějí, aby jejich miláčkové postoupili do jarní fáze Evropské konferenční ligy, musí vedle triumfu sešívaných bodovat i Ballkani v souběžně hraném utkání s Kluží.

Publikováno

dne

Fanoušci Slavie budou ve čtvrtek muset fandit za dva. Pokud chtějí, aby jejich miláčkové postoupili do jarní fáze Evropské konferenční ligy, musí vedle triumfu sešívaných bodovat i Ballkani v souběžně hraném utkání s Kluží.

Slavia se kvůli dvěma říjnovým prohrám s rumunskou Kluží a zářijové remíze v tureckém Sivasu dostala do nemilé situace. Postup nemá ve svých rukou, stačit jí nemusí ani vítězství v posledním kole nad Sivassporem.

Pokud totiž Kluž v souběžně hraném utkání porazí Ballkani, bude mít kosovský mistr čtyři body a zbylé týmy shodně po deseti. Vznikne tedy kolečko, ve kterém rozhodnou body ze vzájemných zápasů. Sivasspor bude se sedmi body první, Kluž se šesti druhá a Slavia s pouhými čtyřmi třetí.

Ballkani nemusí, ale může zamakat

Na první pohled se může zdát, že Ballkani již nemá o co hrát. Je to ale jeho první účast v pohárové Evropě, tudíž o motivaci netřeba mluvit. Slovácko taky nebude poslední utkání na Partizanu pouze dohrávat, pokusí se alespoň bodovat.

Trenér Ballkani zároveň nemá důvod své hráče šetřit na domácí soutěž, jelikož tento i minulý víkend byly jeho zápasy odloženy. Klub i hráči hrají o prémie, které za případnou výhru či remízu získají.

Tabulkově nejhorší, herně nejlepší

Je to velký paradox, ale Ballkani hrálo se Slavií nejvyrovnanější fotbal ze všech týmů. V Praze dvakrát vedlo, v druhé půli mohlo klidně vyrovnat. Doma sešívané 75 minut drželo, jeho naděje na postup srazil až smolný inkasovaný gól.

Pohybově talentovaní fotbalisté by mohli na trochu přestárlý kádr platit, doma s ním uhráli remízu 1:1, navíc nezapomínejme, že Ballkani již letos venku vyhrálo. Zatím jako jediné ze skupiny dokázalo porazit Sivasspor.

Zdroj: Evropská konferenční liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.