Spojte se s námi


Fotbal

Neapol ve strachu! Kvaratskhelia a Osimhen klub zřejmě opustí

Neapol najala na post hlavního trenéra zkušeného Antonia Conteho. Italský manažer však hned na začátek svého angažmá musí řešit otázky ohledně svých největších hvězd. S gruzínským křídelník Khvichou Kvaratskheliou se dostal do slovní přestřelky skrze média. Město pod Vesuvem tak nejspíše čeká horké léto.

Publikováno

dne

Neapol najala na post hlavního trenéra zkušeného Antonia Conteho. Italský manažer však hned na začátek svého angažmá musí řešit otázky ohledně svých největších hvězd. S gruzínským křídelník Khvichou Kvaratskheliou se dostal do slovní přestřelky skrze média. Město pod Vesuvem tak nejspíše čeká horké léto.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sotva se italský stratég ujal kormidla v Neapoli, ihned na něj novináři vypálili otázky ohledně největších hvězd týmu. „Kvaratskhelia a Di Lorenzo jsou klíčovými hráči týmu, mám v tom celkem jasno. Dále i Lobotka nebo Zambo Anguissa jsou nedotknutelní,“ říkal hned ve svém začátku Conte.

O jednom hráči se přece jen Ital nezmínil. Victor Osimhen nezažil tak dobrou sezonu jako v té mistrovské. Hvězdný nigerijský forvard vstřelil 17 branek ve 32 zápasech, řadu šancí navíc Osimhen zahodil a několikrát řešil i špatné vztahy se zaměstnanci klubu.

Na téma nigerijského forvarda se tak novináři museli doptat. „Jsem situací objasněn. Viktor má s klubem dohodu ohledně jeho budoucnosti a já to akceptuji. Situace je u něj jiná než u ostatních hráčů,“ odpověděl italský manažer. V případě dobré finanční nabídky tak nejspíš rychlý útočník změní dres.

Kvaratskhelia se dostal do slovní přestřelky

Kvaratskhelia zažívá skvělé období. Na evropském šampionátu skóroval do sítě favorizovaného Portugalska a vystřelil své zemi historický postup do vyřazovací fáze. Gruzii v osmifinále čeká Španělsko, tedy další z favoritů celého turnaje. „Soustředím se na zápas se Španělskem. O své budoucnosti rozhodnu později,“ zmínil v pozápasovém rozhovoru.

Proč se vlastně na téma jeho budoucnosti novináři ptali? Vysvětlení je jednoduché, o gruzínského křídelníka jeví zájem několik velkoklubů, ale Conte řekl, že nikam nejde. „Nejsou zde žádné nejasnosti, Kvaratskhelia zůstane v Neapoli. Situace je naprosto jednoznačná“, pronesl Conte.

K jeho slovům se ihned přidal i prezident klubu De Laurentiis: „S Khvichou nejsou žádné problémy. Stále je pod smlouvou a my mu nabídneme novou.“ Stejně jako Osimhen zažil Kvaratskhelia herní propad a v sezoně si připsal „pouze“ 11 branek a 9 asistencí. Laťku v sezoně mistrovské nastavil na 14 branek a 17 asistencí, na tyto čísla nemohl letos ani pomýšlet.

Gruzínská hvězda si však možná pozápasovým rozhovorem na Euru zavařila. „Conteho respektuji, je to jeden z nejlepších trenérů. Stejně respektuji i Neapol, kterou miluji. Ale budoucnost vyřeším až po turnaji,“ pronesl hvězdný křídelník. Fanoušci, kteří znají Conteho, tak zřejmě tuší, že by se odpověď skrz média nemusela italskému manažerovi úplně zamlouvat.

Zdroj: Football Italia, X – Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.