Spojte se s námi


Fotbal

Neapol už cítí titul! Hvězdy Partenopei se v noci po výhře nad Juventusem dočkali bouřlivého přivítání. Podívejte se na záběry z města pod Vesuvem

Neapol v neděli večer udělala další důležitý krok. Nenechala se rozhodit vyřazením z Ligy mistrů a v Serii A míří úspěšně za titulem. Šance, že by ho nezískala, je absolutně minimální. A fanoušci to po návratu svých favoritů z Turína pořádně oslavili.

Publikováno

dne

Neapol v neděli večer udělala další důležitý krok. Nenechala se rozhodit vyřazením z Ligy mistrů a v Serii A míří úspěšně za titulem. Šance, že by ho nezískala, je absolutně minimální. A fanoušci to po návratu svých favoritů z Turína pořádně oslavili.

Partenopei sice nedokázali ve svých třech posledních zápasech vyhrát a vypadli z Ligy mistrů, o to víc se ale rozhodli koncentrovat na to, aby už za žádnou cenu neztratili domácí titul. Nečekalo je ale nic snadného.

Neapol se totiž v neděli večer představila na půdě Juventusu, který je po zrušení odečtu patnácti bodů zpět na pozicích zaručujících Ligu mistrů. Jenže o první čtyřku bude ještě muset bojovat s milánskými giganty a AS Římem. Druhé Lazio ovšem také nemá nic jisté.

To svěřenci Luciana Spallettiho se vyhřívají na výsluní. Lazio totiž padlo s Turínem a Neapol tak mohla v případě výhry na půdě Juventusu opět navýšit svůj náskok. A přesně to se stalo. Výhru 1:0 zařídil svým gólem Giacomo Raspadori.

Sedm kol před konce tedy má Neapol 78 bodů, druhé Lazio pouze 61. Partenopei jsou kousek od splnění velkého snu. Mohou získat první titul od dob, kdy v týmu působil legendární Diego Maradona. Naposledy celek z pod Vesuvu vyhrál ligu v roce 1990.

A protože je to velká událost a Neapol fotbalem žije, dočkali se hráči při návratu z Turína velkolepého přivítání. Samozřejmě jejich autobus pronásledovali fanoušci na svých tradičních skútrech.

A nezůstalo jen u tradičních dopravních prostředků. Při příjezdu do města čekalo na autobus velké shromáždění příznivců, kteří zpívali, mávali vlajkami, zapalovali dýmovnice. O atmosféru bylo zkrátka postaráno.

A navíc si ji hráči pořádně užívali. Zejména dvě hlavní hvězdy, tedy Khvicha Kvaratskhelia coby nejlepší nahrávač italské ligy a Victor Osimhen, pro změnu nejlepší střelec Serie A.

Už jen kvůli těmto záběrům je těžké Neapoli titul nepřát. Pokud se to totiž podaří, čekají město obří oslavy. Bude to teprve potřetí v klubové historii, kdy hráči Partenopei pozvednou nad hlavu pohár pro mistry Itálie.

https://twitter.com/footitalia1/status/1650370605454073857

Zdroj: Twitter, Serie A, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.