Spojte se s námi

Liga mistrů

Neapol přivítá na San Paolo Manchester City

Publikováno

dne

Neapol se připravuje na odvetný zápas s Manchesterem City, s nimiž prohráli na Etihad Stadium 2-1, poté co Dries Mertens zahodil penaltu. Jinak ale bude tento 30letý Belgičan opět hlavní zbraní trenéra Maurizia Sarriho.

Toho po zápase vychvaloval Pep Guardiola, který v pozápasovém rozhovoru nešetřil chválou hráčů Neapole a jejich kouče. První duel všem jasně ukázal, že Neapol je schopná hrát i s rozjetým Manchesterem City, který v Premier League kosí jednoho soupeře za druhým.

Nyní se však anglický tým musí stěhovat na San Paolo a jak je známo o ostrovních týmech, mimo svůj domov nejsou tak silní, jako doma. Proto věřím, že se dočkáme dalšího skvělého zápasu.

http://gty.im/862778932

Krásný fotbal však Neapoli nestačí a v zápase se City potřebují bodovat, jelikož prohráli první zápas se Šachtarem a i bod by zde měl velkou cenu.

Právě porážky se Šachtarem a s Manchesterem City jsou pro Neapol jediné prohry za posledních 19 zápasů, z nichž vyhráli 15x. Neapol se také daří střílet pravidelně mnoho gólů, v 7 z posledních 10 zápasů jich dokázali nastřílet vždy minimálně 3.

http://gty.im/864138630

Statistiky Manchesteru City jsou ovšem ještě působivější. Hráči trenéra Pepa Guardioly vyhráli posledních 13 zápasů a nad tímto výkonem je třeba se uklonit.

Oba týmy se totiž prosadili v každém z posledních 3 vzájemných střetnutí a Manchester City dokonce před 7 lety v Itálii prohrál 2-1, tehdy je dvěma góly sestřelil Edinson Cavani.

Na San Paolo bude zítra připraveno na 60 000 neapolských fanoušků, kteří jistě dodají zápasu skvělou atmosféru a osobně věřím, že se dočkáme opět gólů na obou stranách.

Reklama

Oblíbené