Spojte se s námi


Chance Liga

Návrat Olayinky do Slavie a příchod Chama? Zájem máme, přiznal Trpišovský. Co transfery brzdí?

Pražská Slavia pomalu ladí kádr na start nové sezóny. Kvůli Euru je trh s přestupy zabrzděný, sešívaní tak přivedli zatím jen jednu okamžitou posilu. Vyhlédnuté mají další dvě, Petera Olayinku a Muhammeda Chama.

Publikováno

dne

Pražská Slavia pomalu ladí kádr na start nové sezóny. Kvůli Euru je trh s přestupy zabrzděný, sešívaní tak přivedli zatím jen jednu okamžitou posilu. Vyhlédnuté mají další dvě, Petera Olayinku a Muhammeda Chama.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Alexandr Bužek a Giannis-Fivos Botos, to jsou dvě posily sešívaných, které ale mají Slavii pomoct až do budoucna. Od léta by se měli rozehrávat v Karviné pod “slávistickým” trenérem Martinem Hýským.

Do A-týmu má Slavia zatím jen jednu posilu a to Tomáše Chorého. Jindřich Trpišovský však dobře ví, že sešívaní potřebují posílit hlavně na křídle a na pozici ofenzivního záložníka.

Kouč Slavie už má dokonce i vyhlédnuté posily na tyto pozice. Jmenovitě jde o Petera Olayinku z Crvene Zvezdy Bělehrad a Muhammeda Chama z francouzského Clermontu.

Nigerijský křídelník už ve Slavii působil a zapsal se do historie jako nejlepší střelec v evropských pohárech. Loni v létě odešel po konci kontraktu do Bělehradu, kde dostal tučnou smlouvu. Do sestavy se však neprosadil a spíše střídal, srbský celek by jej tak s lehkým srdcem prodal dál.

Původně však nasadil obří cenovku 6 milionů eur, což Slavia za 28letého hráče ihned zavrhla. Poté ale CZ slevila na cenu 2 milionů eur a na to už by sešívaní byli ochotni přistoupit. Momentálně se celá věc řeší.

Druhým jménem je Muhammed Cham. Pokud by se přestup podařilo dotáhnout, šlo by o jedno z nejzajímavějších jmen v české lize. 23letý rakouský záložník zaznamenal v Ligue 1 v minulé sezóně 8 gólů a 4 asistence, stejný počin přidal v té předchozí.

„Tahle jména diskutujeme od začátku přestupního období. Kdyby to šlo zrealizovat, zájem bychom určitě měli,“ přiznal Trpišovský při dotazu Deníku Sport.

Neochota Clermontu a konkurence z Turecka

Na čem tedy přestupy stojí? U Chama to bude nesmírně složité. Clermont totiž nechce svůj klenot pustit a doufá, že mu po sestupu pomůže zpět do Ligue 1.

Cham už ale ve druhé lize zůstávat nechce, přestal trénovat s týmem a chce si vynutit přestup. Pro Clermont nemá smysl v tuto chvíli hráče držet, jenže to naráží na další problém. Přestup hráče bude nesmírně nákladný, dokonce se spekuluje o tom, že Francouzi požadují 8 milionů euro, což by dvojnásobně překonalo přestupový rekord do české ligy.

Další překážkou je, že Slavia není jediná, kdo má o Chama zájem. Hodně na přestup tlačí i velké turecké kluby, jedním z nich má být údajně Trabzonspor. Transfer se tak může táhnout celé léto.

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.