Reklama

Návrat Michala Bílka? Fanoušci moravského celku v něm vidí spasitele, klubu dluží výpomoc

Michal Bílek je od listopadu minulého roku bez angažmá. Po dvou letech skončil na lavičce kazachstánské reprezentace a vrátil se domů. Nyní se ale začíná v médiích a mezi fanoušky šuškat o jeho návratu do míst, kde sice strávil jen krátkou dobu, ale zato se mu velice dařilo.

Zdroj: FC Fastav Zlín

Michal Bílek odcházel do Kazachstánu v lednu 2019. Stal se koučem tamní reprezentace, aby se rok poté stal i koučem kazachstánského prvoligového celku z Astany.

V srpnu přišel o místo v klubu, v listopadu skončil u reprezentace. Od té doby je bez angažmá.

Nyní se ale začíná pomalu mluvit o jeho návratu do míst, kde působil právě před odchodem do zahraničí. Dle některých fanoušků, kteří mají blízko k některým zdrojům v klubu, začal Fastav Zlín s Bílkem jednat o možné spolupráci.

Fanoušci moravského klubu si to jednoznačně pochvalují. V Bílkovi vidí spasitele a nelze se jim příliš divit. Přeci jen pod bývalým koučem také reprezentace České republiky hráli velmi efektivní fotbal.

Když Bílek po půlroce ve Zlíně končil, nacházel se Fastav v první šestce ligové tabulky. S dneškem se to vůbec nedá srovnávat. Ševci jsou v tabulce třináctí a prohráli už šest ligových zápasů v řadě.

A proč by se měl vůbec Bílek vracet? Bohumil Pánik sice není jediným viníkem současné špatné situace, nicméně kvalitativně by měl být Bílek i díky svým úspěšným angažmá přeci jen jinde. Mohl by do klubu přinést pozitivní vlnu, více motivace a svěžest.

Navíc by tak Bílek klubu vrátil, co je zřejmě dlužný. Fastav jej totiž do Kazachstánu uvolnil zadarmo. Chtěl pouze jediné. Případnou výpomoc v budoucnosti. A proč by na ni nemohlo dojít už nyní? Nebo třeba po konci sezony, až se Zlín zachrání?

Fanoušci moravského celku by se rozhodně nezlobili. Naopak.

Zdroje: Ultras Zlín, iDNES

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Vždyť čeští gaučoví odborníci celou dobu tvrdí,že to není žádný trenér!Jenom byl tím posledním,který dovedl tým aspoň ze skupiny.Zdá se,že gaučoví znalci jsou někde mimo.

  • Sparta,co by za to dala,kdyby se Bílek k ní vrátil.Nakonec i sparťané by si to přáli.Jenom že vedení Sparty stále hledá toho nejlepšího trenera,který by nahradil Vrbu.Vrba letos ve Spartě rozhodně zkončí.

 2. Je vidět, že jste Bílkův antifotbal v repre nezažil. Ja jsem sedel na gauči a bylo to nekoukatelné.
  Truchlohra, jak trefně tenkrát podotkl Míra Bosák.

 3. chlapi neblázněte, pokud trochu rozumíte fotbalu, pan Bílek by se měl věnovat něčemu jinému, jen ne jako
  fotbalový trenér.

 4. Bílkovo angažmá v Kazachstánu nelze označit za úspěšné. FC Astana pod jeho vedením obsadila až 3. místo, což bylo po šesti titulech v řadě pro fanoušky i vedení klubu velké zklamání. Kazachstánskou repre sice krátkodobě pozvedl, pak ale zas přišel propad.

 5. Ve Spartě je potřeba vyměnit některé hráče a ne trenéra, nebo mi snad někdo chce povídat že všichni trenéři co ve Spartě doposud byli jsou špatní?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené