Spojte se s námi

Fortuna liga

Návrat extrenéra Plzně či Sparty? Úspěšný kouč byl v kontaktu s ambiciózním klubem z Fortuna ligy!

Někdejší úspěšný trenér Viktorie Plzeň, Sparty Praha nebo českého národního týmu Michal Bílka se mohl vrátit do nejvyšší české Fortuna ligy. Dostal totiž nabídku od ambiciózního celku.

Publikováno

dne

Někdejší úspěšný trenér Viktorie Plzeň, Sparty Praha nebo českého národního týmu Michal Bílka se mohl vrátit do nejvyšší české Fortuna ligy. Dostal totiž nabídku od ambiciózního celku.

Klubem, který měl o Bílka zájem, byl Hradec Králové, jenž nedávno hledal nového kouče poté, co z funkce odvolal Jozefa Webera. Tomu se v letošní sezoně s východočeským mančaftem vůbec nedařilo.

Klub nakonec převzal zkušený stratég Václav Kotal, jenž naposledy působil ve funkci šéftrenéra ve druholigové Viktorii Žižkov. Nebyl ovšem volbou číslo jedna královehradeckého vedení.

Tou měl být Michal Bílek, ten však nabídku odmítl, i když je aktuálně bez angažmá od té doby, co po loňské sezoně odešel z Plzně, kde jej na trenérské lavici nahradil ostřílený matador Miroslav Koubek.

Informaci o tom, že Východočeši měli prioritní zájem o Bílkovy služby, přinesl portál inFotbal. Podle něj Votroci oslovili někdejšího reprezentačního lodivoda formou telefonického hovoru.

Bílek tak zatím nadále zůstává bez práce. Čeká nejspíš, až se mu ozve nějaká větší ligová štika, než jakou je beztak poměrně ambiciózní Hradec Králové. Nebo na nabídku ze zahraničí.

58letý trenér a někdejší vynikající fotbalista začínal s trénováním v roce 2001 v severočeských Teplicích. Za sebou má vedle výše zmíněných také angažmá v Blšanech, Jihlavě či ve Zlíně.

Kromě českých angažmá si ovšem vyzkoušel také tři zahraniční štace. Tou první byla zastávka ve slovenském Ružomberoku, druhou krátká epizoda v gruzínském Dinamu Tbilisi a třetí pak působení v kazašské Astaně.

V letech 2009-2013 vedl Bílek český národní tým a v letech 2019-2020 seděl na trenérské židli reprezentace Kazachstánu, kde pak díky tomu získal angažmá ve zmíněném FC Astana.

Zdroje: inFotbal, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené