Spojte se s námi


Fotbal

Naštvaný Maguire našel zastání u Paula Robinsona: Co prohlásil na adresu stopera Manchesteru United?

Liverpool ve víkendovém zápase uštědřil Manchesteru United pořádný debakl. Velmi naštvaný byl po zápase Harry Maguire, podle toho také vypadala jeho vyjádření v rozhovoru pro Sky Sports. Jeho pocity však chápe bývalý brankář Anglie, Paul Robinson.

Publikováno

dne

Liverpool ve víkendovém zápase uštědřil Manchesteru United pořádný debakl. Velmi naštvaný byl po utkání Harry Maguire, podle toho také vypadala jeho vyjádření v rozhovoru pro Sky Sports. Jeho pocity však chápe bývalý brankář Anglie, Paul Robinson.

Deváté kolo Premier League přineslo očekávaný souboj mezi Manchesterem United a Liverpoolem. Duel však dopadl tak, jak to nepředpokládal asi nikdo – hosté rozstříleli Rudé ďábly 5:0!

Pochopitelně byl po zápase velmi naštvaný kapitán domácího celku, Harry Maguire. V pozápasovém rozhovoru to také bylo znát. Nejdříve ze všeho se omluvil fanouškům za jejich ostudný výkon. Zároveň jim poděkoval, že i přesto nepřestávali fandit a drželi s týmem.

Dále v rozhovoru zmínil, že z prohry nelze vinit nikoho jiného, než právě jedenáctku Manchesteru United. „V tomto klubu to zdaleka není vůbec dobré, všichni jsme hodně zklamaní,“ přiznal Maguire v rozhovoru pro Sky Sports.

„Mluvili jsme o utkání v šatně. Nyní jsem zde jenom proto, že zde (na rozhovoru – pozn. red.) musím být. Jediná věc, která tady skutečně musí zaznít je omluva fanouškům. My jako klub se musíme hodně zlepšit,“ doplnil.

„Nejsem tady, abych analyzoval hru. Každopádně to bylo z naší strany příliš otevřené, dali jsme jim několik šancí. Inkasovat na Old Trafford tolik branek není vůbec dobré. Jako hráč se dívám hlavně na svůj výkon, jako kapitán týmu říkám, že se teď musíme semknout,“ uzavřel.

Leckomu přišlo, že Maguire mohl v rozhovoru působit odevzdaně, navíc svými slovy dal dost jasně najevo, že osobně o žádný rozbor zápasu nemá zájem. Objektivně řečeno, není se však čemu divit. Zkrátka a dobře, pětigólový výprask na domácím stadionu skutečně není v pořádku.

Ostatně právě v této souvislosti se Robinson kapitána Rudých ďáblů zastal. „Když dostanete takový výprask, nechcete v tu chvíli mluvit vůbec s nikým, natož se světovými médii,“ vysvětluje Robinson v rozhovoru pro Football Insider.

„Často dostáváte otázky, na které nechcete odpovídat. Ve vší upřímnosti, nechcete v ten moment mluvit ani se svou paní nebo dětmi. Chápu jeho postoj. Je to těžké, ale fanoušci chtějí slyšet vyjádření od hráčů hned po zápase,“ dodává.

„To je důvod, proč se hráči dostávají do problémů. Mluví hned po zápase, kdy jsou plní adrenalinu. Hráči pak říkají věci, které by pravděpodobně říkat neměli,“ uzavírá.

Manchester United se aktuálně po devíti odehraných zápasech nachází se čtrnácti body až na 7. místě ligové tabulky. Nutno podotknout, svěřenci Ole Gunnara Solskjaera před sebou mají těžký program.

30. října zavítají v rámci desátého kola Premier League na trávník Tottenhamu Hotspur, přičemž je o tři dny později čeká nepříjemný duel Ligy mistrů proti Atalantě. No a 6. listopadu je na programu manchesterské derby.

Zdroje: Sky Sports, Football Insider

Reklama

Oblíbené