Spojte se s námi


Fotbal

Naštvaní Rossoneri! Obrovská hrubka sudího rozhodla utkání a ovlivnila boj o titul. Co na to asociace rozhodčích?

AC Milán v pondělní dohrávce 22. kola Serie A velmi nečekaně podlehl Spezii 1:2 a nevyužil tak možnost dostat se do čela italské nejvyšší soutěže. Za tímto výsledkem však stojí ohromná hrubka hlavního sudího, který tak výrazně zasáhl do bojů o mistrovský titul.

Publikováno

dne

AC Milán v pondělní dohrávce 22. kola Serie A velmi nečekaně podlehl Spezii 1:2 a nevyužil tak možnost dostat se do čela italské nejvyšší soutěže. Za tímto výsledkem však stojí ohromná hrubka hlavního sudího, který tak výrazně zasáhl do bojů o mistrovský titul.

Příběh tohoto klání zkrátka není tak prostý. Do výsledku totiž promluvil hlavní sudí Marco Serra, a to měrou vskutku významnou. Rossoneri se v nastaveném čase řítili do jednoho ze svých posledních útoků.

Z hranice šestnáctky se následně pokusil vystřelit Ante Rebič, jenže jak i v níže uvedeném videu můžete vidět, fauloval jej hostující hráč, míč se i s pořádnou dávkou štěstí dostal k Junioru Messiasovi, který tuto akci zakončil nechytatelnou střelou do levého horního rohu.

Obvykle, pokud tým dokáže akci zakončit vstřelením gólu, tak rozhodčí branku uznává. K překvapení všech ovšem Serra jakoby ignoroval Messiasovu trefu, hru zastavil a odpískal domácím přímý kop.

Milánští okamžitě obklíčili rozhodčího, který se pak za svou chybu omluvil. La Gazzetta dello Sport však nyní uvádí, že ač se hlavní sudí dokázal omluvit ještě během zápasu, čelí i přesto dlouhodobému pozastavení činnosti.

Zástupci asociace rozhodčí se milánskému celku rovněž omluvila a přiznala, že Serra v tomto klání vyrobil chyb mnohem více, a to včetně jasné penalty pro AC z první půle, která byla nicméně uznána až po kontrole VAR.

Za špatný výkon jsou rozhodčí zpravidla vyloučení na dva zápasy, podle informací italského deníku by se každopádně v jeho případě mohlo jednat o významně vyšší číslo.

V samém závěru se navíc hosté dostali do úniku, který úspěšně zakončil Emmanuel Gyasi. Spezia tak ve velmi kontroverzním závěru vytěžila na San Siru plný počet bodů.

Pro Rossoneri je trest pro rozhodčího nicméně velmi slabou útěchou, jelikož by za normálních okolností mohli jít do čela Serie A. Takto stále figurují na druhém místě ligové tabulky a na Inter ztrácí dva body, přičemž má jejich největší soupeř v boji o titul zápas k dobru.

Zdroje: GMS, Twitter, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.