Nastane ve fotbale změna pravidel? Aleksander Čeferin již svolal členy komise

Samotná UEFA měnit pravidla fotbalu nemůže. Z tohoto důvodu předseda Evropské fotbalové unie UEFA Alexander Čeferin chce, aby se během listopadu sešli členové pravidlové komise a to kvůli pravidlu hraní rukou, kterou chce změnit.

Zdroj: sparta.cz

Za důvodem jeho žádosti stojí přesvědčení, že v poslední době byly nařízeny pokutové kopy i v případě, že hráči hře rukou nemohli zabránit.

“Pokus přesně definovat případy, kdy je zasáhnutí míče rukou přestupkem, vedl k mnoha nespravedlivým rozhodnutím, která se setkala s rostoucí frustrací fotbalové komunity,” píše se v jeho dopise, který je adresován šéfovi FIFA Giannimu Infantinovi.

“Domnívám se, že je potřeba vzít v úvahu návrat k předchozímu znění pravidel, které IFAB změnila. Tedy, že o hraní rukou budou rozhodovat sudí podle svého citu. Stává se totiž docela často, že míč omylem zasáhne ruce nebo paže hráčů.”

“V duchu pravidel je pak jasné, že pokud je ruka nastřelena nebo jí hráč zahrál neúmyslně, nemělo by se to trestat. A to kvůli tomu, aby se zabránilo zbytečnému kouskování hry a především kvůli tomu, aby tyto situace nerozhodovaly o výsledcích zápasu,” dodal v dopise Čeferin.

Ve stejné době, ve které byl zaveden systém videorozhodčích v profesním fotbale, se pravidlo o ruce změnilo a začaly se podle Čeferina nařizovat i nespravedlivé penalty.

Hráči se hře rukou snažili zabránit tím, že se dostávali do nepřirozených pozic, což se podle Čeferina podepisovalo na výkonech hráčů.

Zdroj: Euro Zprávy

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sparta Praha vs. Slavia Praha: Preview a tipy na sázení

Půjde o souboj nejlepšího střelce ligy Lukáše Juliše s Abdallahem Simou, novou hvězdnou konkurenční Slavie? 297. derby bude přímým soubojem o první příčku, a tak se mají diváci na co těšit.

Juliš před derby: Musíme vyhrát a vyhrajeme!

Již v neděli čeká fanoušky českého fotbalu zápas podzimu. Sparta na Letné vyzve Slavii v boji o první místo v tabulce. Právě o utkání s největším rivalem promluvil pro klubový web Lukáš Juliš.

Derby je legendární zápas, těší se na neděli Jindřich Trpišovský

Po 12 letech se v neděli uskuteční konečně derby, v němž půjde o souboj dvou nejlepších celků v ligové tabulce. Vrchol sezony je to samozřejmě i pro Jindřicha Trpišovského.