Spojte se s námi


Fotbal

Nastal čas na poslední tanec? Proč by návrat Sergia Ramose do Realu Madrid dával dokonalý smysl?

Real Madrid musí od minulého týdne řešit dvě složité situace. Minimálně na půl roku se zranily dvě klíčové postavy základní sestavy. V obou případech ovšem hrozí možná pauza až do konce čerstvě rozběhnutého ročníku.

Publikováno

dne

Real Madrid musí od minulého týdne řešit dvě složité situace. Minimálně na půl roku se zranily dvě klíčové postavy základní sestavy. V obou případech ovšem hrozí možná pauza až do konce čerstvě rozběhnutého ročníku.

Fotbalisté Realu Madrid mají za sebou úspěšný vstup do ročníku 2023/2024, když zvítězili na hřišti Athleticu Bilbao 2:0. Vítězství má ovšem pro Los Merengues hořkou pachuť, neboť se po tomto utkání budou muset obejít bez Édera Militãa, který si vážně poranil koleno a bude ho čekat několika měsíční pauza.

Ten tak prozatím završil sérii špatných zpráv, které příznivce Realu Madrid zastihly. Minulý čtvrtek opouštěl trénink Thibaut Courtois, který si taktéž přetrhal vazy v koleni a i jeho čeká velmi dlouhá pauza.

Jak se zdá, tak za belgického brankáře si Carlo Ancelotti již vyhlédl náhradu, kterou by se měl stát španělský gólman Kepa Arrizabalaga.

Italský trenér má v současné chvíli k dispozici tři středové obránce. Základní dvojici budou tvořit Antonio Rüdiger a David Alaba, kterým bude krýt záda zkušený Nacho. Nabízí se ovšem otázka, zda jsou alternativní možnosti dostatečné?

Situace v obraně by pro Real Madrid mohla být velikou komplikací. Základní dvojice je jednou z nejlepších na světě, ale problém může nastat ve chvíli, kdy se jeden z obránců zraní, nebo vykartuje.

David Alaba měl minulý ročník zdravotní problémy, vinou kterých zmeškal čtrnáct utkání. Značnou část od února do konce března. Tedy ve fázi sezóny, kdy se opět rozbíhá Liga mistrů a zápasy se začínají kupit.

Carlo Ancelotti na tiskové konferenci po posledním utkání uvedl, že obranu posilovat nehodlá. Pevně věří svým hráčům, které má k dispozici. Je to však dobrý krok?

V současné chvíli by se jako skvělé řešení jevil možný podpis klubové legendy Sergia Ramose, který je od skončení smlouvy v PSG volným hráčem. Španělský obránce má spoustu nabídek z USA, nebo Saúdské Arábie, ale samotný hráč by radši setrval v Evropě.

Podle informací, se kterými přišel Dailymail, čeká Sergio Ramos na nabídku od klubu, se kterým bude mít možnost bojovat v Lize mistrů. Sedmatřicetiletý stoper neměl ve Francii jednoduché začátky, ovšem v druhém ročníku se stal stabilním členem základní sestavy a ukázal, že má rozhodně stále co nabídnout.

Pro Bílý balet by se mohlo jednat o skvělé krátkodobé řešení a rozšíření kádru pro případ, že by je v průběhu dlouhé sezóny potkala další nepříjemnost.

A co víc? Není fanouška Realu Madrid, který by Sergia Ramose nemiloval. Je jasné, že klub nechce žít z minulosti, ale proč jejich cesty ještě naposledy nespojit a zajistit klubové legendě rozlučku na novém velkolepém stadionu?

Zdroj: Dailymail, Real Madrid

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.