Naší prioritou bylo hrát v Praze. Na postup jsme ale mohli myslet díky vstřícnosti Boleslavi, zní z Pardubic

Pardubice předvedly v uplynulé sezoně poměrně suverénní jízdu druhou nejvyšší soutěží a postoupily tak mezi elitu. Musely však neustále řešit, kde budou v následující sezoně hrát. Nyní je rozhodnuto, že to bude v Ďolíčku. Jednání ale nebyla jednoduchá. Jak probíhala? O tom se pro klubový web rozpovídal sportovní ředitel Vít Zavřel.

Zdroj: fkpardubice.cz

Nyní už víme, že Pardubice budou mít v nadcházející sezoně domácí prostředí na stadionu Bohemians 1905. Vše ale při hledání dočasného domova nebylo tak snadné a růžové, jak by se mohlo zdát. Prioritou východočeského celku však bylo hraní v Praze.

Nutno podotknout, že v průběhu uplynulého ročníku to s působením v Ďolíčku nevypadalo optimisticky. „Oslovili jsme Viktorii Žižkov, jenže od jejich vedení jsme dozvěděli, že mají tribunu v havarijním stavu, budou rekonstruovat a také že mají ambice hrát v probíhající sezóně alespoň baráž, tudíž jsou v podobné situaci jako my. Z toho důvodu v té době řešili smlouvu o smlouvě budoucí s Bohemkou,“ prozradil Zavřel.

To logicky znamenalo, že Ďolíček nepřichází v úvahu. „V hlavním městě jsme zkoušeli ještě Strahov, v jeho případě jsem se dozvěděl, že ani ten už dnes nesplňuje licenční podmínky pro 1. ligu a ani pro druhou, Vyšehrad tam hraje na výjimku. Poptávali jsme i Julisku, kde hraje Dukla. Tam jsem se dozvěděl, že armáda, jako její majitel, nesmí ze zákona svůj majetek pronajímat,“ dodal sportovní ředitel Pardubic

Na řadu tedy přišlo hledání zázemí mimo Prahu: „Uvažovali jsme o Jihlavě, ale od LFA jsem se dozvěděl, že jako klub z českého regionu nemůžeme hrát na stadionu, který územně patří na Moravu. Pak nás napadla Mladá Boleslav, se kterou máme dlouhodobě dobré vztahy a historicky tam v podobném režimu hrál před časem i Hradec Králové.“ 

Jednání probíhala rychle a dobře. Boleslav vyšla Pardubicím ve všem vstříc. „Vzali smlouvu, kterou měli před časem s Hradcem, ze dne na den jsme byli domluvení a mohli jsme žádat o licenci. Vlastně díky tomu, že Boleslav byla takto vstřícná, jsme mohli začít pomýšlet na boj o postup,“ pokračoval Zavřel.

Jenomže skončila sezona, Žižkov nepostoupil a tedy padlo jeho působení v Ďolíčku. Díky tomu Pardubice začaly vyjednávat s Bohemians. Ze dne na den bylo vše dohodnuto. „I tady nám pomohla Mladá Boleslav. Neměla s novou situací problém a díky tomu začala Licenční komise jednat o změně. Pochopitelně i jí patří poděkování. Umožnila změnu a den před losem nám posvětila, že ligová utkání můžeme hrát ve vršovickém Ďolíčku.“

Nutno podotknout, že cestování na zápasy do Prahy bude pro pardubické fanoušky mnohonásobně pohodlnější a snazší, než kdyby měli jezdit do Mladé Boleslavi. „Vlakové spojení do hlavního města je z Pardubic skvělé a jak komunikuji s lidmi tak vím, že řada našich fanoušků si plánuje výlety do Prahy, jejichž vrcholem bude návštěva našeho utkání,“ zakončil Zavřel rozhovor.

Zdroj: FK Pardubice

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Old Trafford aneb Silný příběh Divadla snů, jenž je domovem Manchesteru United

Manchester United vítězí, další titul pro Manchester United, Rudí ďáblové jednoznačným způsobem ovládli derby... a mohli bychom pokračovat.

Tomáš Souček byl zvolen do nejlepší jedenáctky aktuální sezóny Premier League

Uživatelé portálu WhoScored zvolili nejlepší fotbalovou jedenáctku probíhající sezóny Premier League. A nechybí v ní ani český defenzivní záložník Tomáš Souček!

Svět zaskočen! Conor McGregor prohrál svůj zápas s Dustinem Poirierem

Ostře sledovaný duel, na který se fanoušci těšili už několik měsíců, je již minulostí. Zápas Poirier vs McGregor v rámci turnaje UFC 257 skončil pro mnohé nečekaně, a to právě výhrou Američana!