Spojte se s námi


Fortuna liga

Náhrada za Durosinmiho? Plzeň posílí hvězda druhé ligy

V poslední den přestupového období nezahálela ani Viktoria Plzeň, která do svých řad tuto sezónu přivedla již třetího hráče Vyškova.

Publikováno

dne

V poslední den přestupového období nezahálela ani Viktoria Plzeň, která do svých řad tuto sezónu přivedla již třetího hráče Vyškova.

Po obránci Sampsonu Dwehovi, který se v Plzni za půl rok vypracoval v klíčového obránce a Cheicku Souarém, o nějž se v jednu chvíli zajímaly i Sparta se Slavií, přichází další talentovaný hráč, Idjessi Metsoko.

Jednadvacetiletý útočník z Toga, jež má i francouzské občanství, přichází po pouhém půl roce v druhé nejvyšší české soutěži.

Po přestupu z francouzského Auxerre, jehož je odchovancem, se rychle aklimatizoval a okamžitě se zařadil mezi opory Vyškova. V šestnácti ligových zápasech zapsal devět gólů a čtyři asistence, dvakrát pak skóroval i v Mol Cupu.

Kolář očekává, že Metsoko naváže na své výkony v dresu Vyškova

„Jde o typologicky velmi zajímavého hráče a jsem rád, že se vše podařilo dotáhnout ještě před koncem přestupního termínu a můžeme Idjessiho Metsoka přivítat v našem klubu,“ řekl sportovní ředitel klubu Daniel Kolář na klubovém webu Viktorie.

„Věříme, že se v našem týmu velmi rychle aklimatizuje. A to i díky tomu, že se v kabině setká se svým bývalým spoluhráčem z Vyškova Cheickem Souarém. Ve Vyškově předváděl vynikající výkony a nyní by na ně měl navázat i v našem dresu,“ dodal.

Plzeň je dalším krokem v kariéře a obrovská výzva, myslí si Metsoko

„Nabídka Viktorky mě hodně potěšila a neváhal jsem. Jdu do velkého klubu, který pravidelně hraje evropské poháry a má ty nejvyšší ambice. Je to pro mě další krok v kariéře a obrovská výzva,“ řekl Metsoko.

Na svém Instagramu následně poděkoval klubu za důvěru, a rodině s agentem za podporu.

Naskočit by mohl už v sobotním zápase proti Zlínu. V současné situaci v plzeňském útoku, kdy je Durosinmi dlouhodobě zraněný a Kliment i Vydra jsou z formy, má Metsoko šanci se stát útočníkem číslo dva za Tomášem Chorým.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.