Reklama

Nad stadionem Manchesteru City proletěl nápis “White Lives Matter”! Burnley se za něj stydí a omlouvá, aktéři se již nepodívají na stadion

Pondělní výhru Manchesteru City 5:0 nad Burnley zastínila poněkud jiná událost. A to letadlo, které nad stadionem proletělo s transparentem “White Lives Matter Burnley” krátce poté, co hráči poklekli, aby prokázali podporu boji s rasismem.

Zdroj: goal.com

I v utkání Citizens s Clarets hráči na začátku utkání poklekli na podporu hnutí Black Lives Matter. Krátce nato však proletělo nad Etihad Stadiom letadlo s nápisem “White Lives Matter Burnley”, které objednali příznivci hostujícího celku.

Hned po zápase jej zkritizoval Ben Mee, kapitán a obránce Burnley: „Stydím se a jsem znechucen, že někteří jedinci tohle dokázali udělat. Vůbec se to nesetkalo s tím, čeho se snažíme dosáhnout a tito lidé si musí uvědomit, že žijeme ve 21. století, a musí být dovzděláni.“

„Je to naprostá menšina, která nechápe, za čím stojí náš klub, za čím stojíme my, hráči, ale také drtivá většina našich fanoušků. Jsem naštvaný, že se to stalo. Před zápasem se šuškalo, že se něco podobného chystá a klub se to snažil zastavit,“ dodal Mee.

K incidentu se vyjádřil také Guardiola: „Samozřejmě, že na bílých životech záleží, ale na černých také. Na lidech obecně záleží. Všichni jsme stejní. Každý den musíme bojovat nejen proti rasismu, ale proti veškeré nespravedlnosti po celém světě. Začíná to školami, aby nové generace pochopily, že jsme si rovni. Vzdělání nás zachrání.“

Evropský orgán pro rovnost, Fare, jenž spolupracuje s FIFA i UEFA, tento počin odsoudil. „Heslo “White Lives Matter” může být motivováno pouze rasismem a popřením stejných práv černým. Přesně to dokazuje, proč je boj za rovnost tak důležitý a proč to většina lidí podporuje,“ zní z prohlášení.

Burnley se za incident ihned omluvilo a chce viníky potrestat doživotním zákazem vstupu na stadion. „Klub má hrdé zkušenosti s prací se všemi pohlavími, náboženstvími a vírami prostřednictvím svého oceněného komunitního schématu a stojí proti rasismu jakéhokoli druhu,“ stojí ve vyjádření klubu.

Zdroje: The Guardian, Burnley FC

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak to je vrchol !!! Nápis WLM je rasismus ale napis BLM ne to je boj za rovnost !!! Další hnus z dílny UEFA ! Doufám že na 90% stadionech budou viset na každem zápase transparenty WHITE LIVES MATTER !

  2. No do,, prkýnka dubovýho,, ,je toto vůbec možné? Absolutní demagogie, překrucování čehokoli ve prospěch čeho, nebo koho? Tohle ještě bude mít dohru , to je jen začátek . Nastává válka a přitom ji nikdo, rozhodně nikdo z evropských domorodců nechce.

  3. „Heslo “Black Lives Matter” může být motivováno pouze rasismem a popřením stejných práv bilym. Přesně to dokazuje, proč je boj za rovnost tak důležitý a proč to většina lidí podporuje.“

  4. Hm…takže na životě bělocha nezáleží a je to rasizmus? Proplácí zdravotní pojišťovna to že se nechám přebarvit na černo aby i na mém životě záleželo? Nikdy jsem nebyl rasista a neměl nic proti jiným národům a kulturám, ale tato kampaň ze mě rasistu pomalu ale jistě dělá…..

  5. Presne tak, ti lidi snad nemaji oci. Ale tenhle prevraceny rasismus v Anglii bezne funguje. Rict cokoliv bily, tak ma na krku racist comment, ale co rikaji Indove, Africani a vubec kdokoliv je v poradku. Oni to reknou ve svoji reci, ktere obvykle nikdo nerozumi a pokud jo, tak bude obvinen z osocovani cizincu a nasledne rasismu tak jako tak. Pro dobrotu na zebrotu. Porazit Hitlera stalo az na par vyjimek vyhradne bile zivoty a nikdo to nikomu nepredhazuje, i kdyz si asi vsichni dovedeme predstavit, jak se na otazku Black lives matter dival Hitler.

  6. Za to jim přeju kartáč 0:5 v každém utkání do konce sezóny a taky aby blbí bílí Angláni otevřeli oči a postavili se za aktéra a jejich zápasy ignorovali, dokud mu ten zákaz nezruší.

    • To jako vážně? Vždyť vyjádřili názor, že záleží i na bílých.. Je to kurva snad špatně??

  7. Cožpak se už ani nemůže říct, že na bílých životech záleží? Nebo snad nezáleží ani na vašich životech, páni z UEFA? Hledáte rasizmus tam kde není

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené