Reklama

Na vlastní oči jsem viděl, kolik úsilí tomu lidé kolem manažera Libora Sionka věnovali, řekl Šilhavý. Bohužel marně…

Česká reprezentace a především manažeři, kteří měli obstarat vše potřebné, aby se nestalo přesně to, co se nakonec bohužel stalo, se dostali pod palbu velké kritiky. Jaroslav Šilhavý však v rozhovoru na serveru repre.fotbal.cz vše vysvětlil a za lidi kolem manažera Libora Sionka se rázně postavil!

Zdroj: Slavia.cz

“Tým absolvoval víc testů, než nařizuje protokol UEFA. Splnili jsme všechno, co ten dokument požaduje, a nic jsme neporušili. Na vlastní oči jsem viděl, kolik úsilí tomu lidé kolem manažera Libora Sionka věnovali, abychom všechny regule dodrželi. Každý člen týmu musel mít negativní test ještě před začátkem srazu, ale přesto jsme potom v úterý jeden pozitivní test měli,” rozpovídal se k vzniklé situaci Šilhavý a pokračoval.

“Podle odborníků bychom tomu nezabránili ani v případě, že bychom testovali o den dřív, protože v pondělí by ten test zkrátka ještě pozitivní nebyl. Riziko můžete snížit, ale ne úplně odstranit.

Kompetentní lidé kolem nároďáku a fotbalové asociace se teď samozřejmě budou bavit, jestli ta naše opatření nejde ještě zpřísnit. Co budeme moci udělat, to uděláme. Na druhou stranu nejsme jediná reprezentace, která v tomto směru měla problémy, ale jen my bohužel dopadli takhle.”

“Chápu kluby, že o své hráče mají strach, protože je čekají důležité zápasy v lize nebo evropských pohárech. To jim nikdo nemůže zazlívat. Ale zároveň bych chtěl zdůraznit, že jsme s nimi vždycky komunikovali. Já s trenéry, manažer Libor Sionko zase s členy vedení,” řekl Šilhavý.

Ostatně jemu samotnému bylo vyčítáno, že do reprezentace vzal Michaela Krmenčíka, který prožívá v poslední době v Belgii těžké chvíle. A to na úkor ostatních českých útočníků, kteří jsou naopak ve vynikající formě.

Na to odpověděl bývalý plzeňský útočník nejlépe jak mohl. Po příchodu na hřiště totiž vstřelil branku, která naše fotbalisty definitivně uklidnila.

Závěrem se ještě Šilhavý vyjádřil k budoucím srazům, které mohou být takto opět ovlivněny. “Když to všechno kolem sebe vidím, tak se obávám, aby UEFA nebo FIFA ještě nerozšířily možnost pro kluby nepouštět hráče na reprezentační srazy.

Už teď to je za určitých okolností možné. Pak by to bylo hodně složité. Ale snad se to nestane. A když ano, a teď jenom hořce vtipkuji, umíme improvizovat, jak jsme teď viděli.”

Zdroj: repre.fotbal.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené