Spojte se s námi


Chance Liga

Na Plzeň doléhá náročný program, zranění se kupí. Poslední odpadl kapitán Hejda

Prestiž, miliony do kasy, porovnání s nejlepšími i životní zážitky. To jsou pozitivní stránky postupu Viktorie Plzeň do Ligy mistrů. Zároveň ale je tu i ta negativní, na kterou nebyla loni zvyklá – nahuštěný program, při kterém se kupí zranění.

Publikováno

dne

Prestiž, miliony do kasy, porovnání s nejlepšími i životní zážitky. To jsou pozitivní stránky postupu Viktorie Plzeň do Ligy mistrů. Zároveň ale je tu i ta negativní, na kterou nebyla loni zvyklá – nahuštěný program, při kterém se kupí zranění.

Jedním z důvodů, proč si Plzeň v minulé sezóně došla pro titul, byl fakt, že nehrála evropské poháry. Po každém zápase měla týden na to, se připravit na další duel a zejména u úzkého kádru je to výhoda.

Pokud máte široký kádr, více zápasů se vám hodí, abyste rozložili zátěž. Pokud však trenér Michal Bílek sestavu takřka netočí a spoléhá se na 13-14 hráčů, je to ideální scénář.

Jenže Viktoria se probojovala do Ligy mistrů a hraje tak zápasy každé tři dny. V létě se sice snažila kádr rozšířit, jenže Bílek nadále sází na svou osvědčenou kostru a pokud není nikdo zraněný, prakticky ji nemění. A to začíná Plzeň dohánět.

Nejprve odpadli Jan Kliment a Jan Kopic, Jan Sýkora se poté zranil do konce podzimu, následoval Jindřich Staněk a jako poslední se přidal Lukáš Hejda.

Právě Staněk s Hejdou, společně s Kalvachem, Sýkorou a Chorým patří do klíčové kostry týmu, kterou Bílek staví za každé situace. Tři jsou aktuálně mimo hru, na Kalvachovi se navíc podepisuje náročný program a únava a výkony jdou dolů.

Hejda Allianz Arénu opouštěl o berlích. Ve druhém poločase totiž musel střídat kvůli svalovému zranění. Naštěstí pro Viktorii by se nemělo jednat o dlouhodobý problém, nicméně v sobotu proti Boleslavi bude chybět.

Absence klíčových hráčů, spolu s kumulující se únavou se začínají na Viktorii podepisovat. O víkendu přišla jen remíza s Bohemians, v týdnu výprask 0:5 od Bayernu. V Bavorsku působila Plzeň úplně odevzdaně, bez šťávy, jenže náročný program nezastavuje.

Co může realizační tým těšit, je fakt, že kromě Sýkory a dlouhodobě zraněného Radima Řezníka se nejedná o dlouhodobá zranění. Hejda by mohl být k dispozici na odvetu s Bayernem, Staňkův stav se každým dnem lepší, na lavičce na Bayernu už seděl Kliment.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.