Spojte se s námi


Fortuna liga

Na místě Olayinky bych odešel. Fenerbahce má větší jméno a je o level výš, myslí si Folprecht

Během mistrovství světa se přestupy v rámci Fortuna ligy zatím příliš neřeší. Vedle Romana Květa je rozruch hlavně kolem slávistického Petera Olayinky. Nigerijský kapitán Slavie má být v hledáčku Fenerbahce Istanbul.

Publikováno

dne

Během mistrovství světa se přestupy v rámci Fortuna ligy zatím příliš neřeší. Vedle Romana Květa je rozruch hlavně kolem slávistického Petera Olayinky. Nigerijský kapitán Slavie má být v hledáčku Fenerbahce Istanbul.

Olayinka neměl dobrý start sezóny. To u něj není nic neobvyklého, špatné začátky jara i podzimu ho trápí dlouhodobě. Postupně se ale dostal do své pohody a poslední měsíc sázel jeden gól za druhým.

Podzimní část ročníku uzavřel a s famózní bilancí 11+3 skrz všechny soutěže. Číselně jeho nejlepší půlrok v červenobílém, což se Slavii hodí. V létě 2023 mu končí kontrakt a vedení ho nyní v zimě musí buď prodat, nebo s ním podepsat novou smlouvu.

„Nevidím důvod, proč by mu Slavia v případě slušné nabídky bránila. Je ve Slavii dlouho a má pro ni význam hlavně v Evropě,“ řekl v pořadu Fotbal fokus podcast záložník Zdeněk Folprecht.

Olayinka je ze stálic základní sestavy nejdéle sloužícím hráčem Slavie, v klubu je od léta 2018. Jasně tak splňuje nepsané pravidlo sešívaných, že odejít za lepším může hráč jen v případě, že ve Slavii byl alespoň rok a půl.

A parádní letošní čísla nesou ovoce. O nigerijského křídelníka má mít zájem Fenerbahce Istanbul. Tomu se podařilo postoupit z prvního místa své skupiny Evropské ligy, navíc vede tureckou Super Lig.

„Kdybych se vžil do něj, tak bych chtěl odejít a posunout se. Fenerbahce má ve světě větší jméno než Slavia, zahrál by si se světovými hráči,“ pokračoval Folprecht, který si za Slovan Liberec zahrál v minulosti EL.

Trochu matoucí může být rok stará konfrontace Slavie s Fenerbahce. Tehdy pražané v Konferenční lize turecký celek suverénně přehráli a vyřadili ho, v té době však Fenerbahce nebylo z daleka v takové formě, ve které je nyní.

Útok je od léta nabitý hvězdami. Premier League ostřílený Joshua King, někdejší hvězda Cagliari Joao Pedro, či belgický reprezentant Michy Batshuayi. Navíc nezapomínejme na hvězdu mistrovství světa v Kataru Ennera Valenciu.

„Vedou ligu, skvělá atmosféra v hledišti, dvakrát větší stadion, pravděpodobně větší peníze. Prestiž klubu je o level výš než ve Slavii,“ dodal Folprecht.

Zdroj: Fotbal fokus podcast

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.