Na jakou kariéru se připravoval Kanté, než se stal profesionálním fotbalistou?

Je těžko uvěřitelné, že se N’Golo Kanté vůbec nemusel stát profesionálním fotbalistou. Jeho životní dráha měla blízko k tomu, aby skončila úplně jinak. Zde je neuvěřitelný příběh dnes již 29letého středového záložníka působícího v londýnské Chelsea.

https://images.daznservices.com/di/library/GOAL/36/59/ngolo-kante-france-world-cup-trophy_xrm21u2muol18ej1a8m066sv.jpg?t=1113522685&quality=100
zdroj: goal.com

Kantého skromné začátky byly v malém lokálním týmu JS Suresnes. Ještě na jaře v roce 2012 nehrál ani v-A týmu ve třetí francouzské lize. Po tom, co ho několik týmů odmítlo, si našel místo v rezervním týmu Boulogne.

S týmem dokázal postoupil z šesté nejvyšší soutěže do páté. Kdyby se to převedlo na naše poměry, tak by se jednalo o postup z I.A třídy do krajského přeboru. Samozřejmě, fotbalová kvalita ve Francii bude asi trochu jinde i v nižších soutěžích.

Když mu bylo něco přes 20, tak N’Golo začal věřit, že by se mohl stát profíkem, v té době studoval účetnictví: „Byl jsem v rezervním týmu Boulogne v šesté, následně páté divizi, nebyl jsem profesionální hráč, tak jsem stále studoval.“

„Stále jsem nevěděl jestli mě fotbal uživí. Když mi bylo 18, tak jsem udělal baccalaureate (v ČR něco jako maturita), potom mě ještě čekaly dva roky studií účetnictví,” prozradil Kanté.

„Jakmile jsem se dostal do A-týmu Boulogne, tak jsem se stal profíkem a se studiem jsem skončil. Kvalifikaci v účetnictví mám, ale teď se raději soustředím na fotbal,” uzavřel skromný a věčně usměvavý záložník.

Debut v Ligue 2 si odbyl v květnu 2012, když nastoupil na 11 minut do zápasu A-týmu Boulogne, tým měl již jistý sestup do 3. ligy. Následující sezónu se však Kanté stal oporou středové řady a ve třetí nejvyšší soutěži vynechal pouze jedno utkání.

O sezónu později si ho vyhlédlo Caen hrající Ligue 2, přišel zadarmo jako volný hráč. Caen se během jedné sezóny i díky kvalitním výkonům běhavého a pracovitého Kantého dostalo mezi francouzskou smetánku do Ligue 1.

Po dvou velice úspěšných sezónách se N’Golo Kanté stěhoval na Britské ostrovy, kde se stala jedna z nejvíce neuvěřitelných věcí a to pohádka Leicesteru City. Lišky dokázaly získat titul Premier League.

Pouze po jedné sezóně Kantého koupila londýnská Chelsea, kde působí dodnes. V roce 2018 Kanté ještě vyhrál to nejcennější, co dnešní fotbal nabízí. Titul mistra světa s Francií. Je to neuvěřiltený příběh a N’Golo Kanté si vybral správnou cestu.


Zdroje: footballchampion.com, Livesport, YouTube

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ten rok v Leicesteru byl dle mého v jeho kariéře ten nejlepší, během něj se z málo známého fotbalisty stal hvězdou světového formátu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.