Spojte se s námi


Fotbal

Na Euru létaly židle i pěsti! Podívejte se, jak Nizozemci napadli Angličany. Ti se museli schovat v baru

Židle ve vzduchu, rány pěstí a kopance. Před semifinálovým duelem Anglie s Nizozemskem (2:1) se porvali příznivci obou táborů, Angličané se dokonce museli schovat v baru. Podívejte se na video.

Publikováno

dne

Židle ve vzduchu, rány pěstí a kopance. Před semifinálovým duelem Anglie s Nizozemskem (2:1) se porvali příznivci obou táborů, Angličané se dokonce museli schovat v baru. Podívejte se na video.

  • Před semifinálových utkáním se střetli Nizozemci s Angličany
  • Z videozáznamu je patrné, že provokovali příznivci Oranjes
  • Nejednalo se o první střet na mistrovství

Mistrovství Evropy za sebou má oba semifinálové zápasy a už všichni víme, že v neděli se v Berlíně proti sobě postaví mužstva Španělska a Anglie. Ostrované si možnost hrát o své první evropské zlato vybojovali proti Nizozemsku.

Zápasu, který v prodloužení základní hrací doby rozhodl útočník Aston Villy Ollie Watkins, ale předcházela nepěkná podívaná. Utkání se hrálo v Dortmundu, který leží nedaleko nizozemských hranic a právě příznivci Oranjes dělali problémy.

Před večerním utkáním se v ulicích více než půlmilionového města na několika místech střetli Nizozemci s Angličany, podle německých úřadů přitom bylo zraněno pět lidí. Ve městě se mělo pohybovat až sto tisíc příznivců Oranjes bez vstupenky.

Útočili Nizozemci

„Víme o zprávách a videích na sociálních sítích o nepokojích v Dortmundu. Zdá se, že při několika příležitostech nizozemští fanoušci napadli v barech ty anglické a pokusili se jim ukrást vlajky,“ cituje portál isport.cz britskou policejní jednotku.

Ta v dějišti sedmnáctého evropského šampionátu dohlíží na fanoušky z Ostrovů. Právě oni mají na kontinentu nedobrou pověst, ale v tomto střetu se stali obětí útoku ze strany Nizozemců, jak ukazuje video na sociální síti X.

Z videozáznamu je patrné, že početná skupina v oranžových barvách hází předměty směrem k baru, ve kterém se schovávají příznivci Anglie. Někteří z nich se chtějí bránit a tak padnou i rány do obličeje a několik kopanců.

Není to první konflikt, které Německo během šampionátu zažilo. Po vyřazení domácí reprezentace jejich fanoušky pro změnu provokovali Angličané.

Zdroj: UEFA.com, isport.cz, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.