Spojte se s námi

Fotbal

Na EURO můžeme atakovat semifinále, tak silnou reprezentaci od roku 2004 nepamatuji, říká Nerad

Jeden přestup za druhým. Čeští reprezentanti toto léto podepisují v zajímavých klubech o sto šest. Pokud se jim bude dařit, může se reprezentace těšit na vskutku zajímavý kádr. Již nyní by šla složit sestava z hráčů v předních ligách.

Publikováno

dne

Jeden přestup za druhým. Čeští reprezentanti toto léto podepisují v zajímavých klubech o sto šest. Pokud se jim bude dařit, může se reprezentace těšit na vskutku zajímavý kádr. Již nyní by šla složit sestava z hráčů v předních ligách.

Povedené přesuny českých hráčů v rámci předních českých lig načal Alex Král, kterého si po sestupu Schalke vybral Union Berlín. Německý celek bude třetí rok v řadě hrát poháry, poprvé od postupu dokonce Ligu mistrů.

Následoval další odchod směr Německo. Václav Černý zaujal životní sezónou v Twente zástupce Wolfsburgu, kteří ho koupili na pravé křídlo. Levonohý reprezentant si poprvé zahraje v jedné z TOP 5 lig.

Třetí velký transfer byl zatím nejdražším v rámci českých hráčů tohoto přestupového období. Benfica vytasila za levého beka Davida Juráska 14 milionů euro a po Alexanderu Bahovi a Petaru Musovi potřetí za poslední rok sáhla po hráči Slavie.

Zatím posledním odchodem do velké soutěže je přestup Tomáše Čvančary ze Sparty do Mönchengladbachu. Reprezentační útočník letenským v závěru ročníku hodně chyběl, nyní ho musejí nahradit natrvalo.

„Co se týče množství hráčů, kteří letos přestupovali, vychází to asi jako nejlepší období za X let,“ řekl v pořadu Fotbal fokus podcast Petr Nerad.

V blízké minulosti opravdu není příliš s čím rovnat. Největší talenti (Patrik Schick, Antonín Barák, Alex Král, Tomáš Souček, Vladimír Coufal i Adam Hložek) české kluby opouštěli každý v jiném přestupovém období.

„Vidíme, že potenciál u českých hráčů je velký. Může z toho profitovat reprezentace. Když si vybavíme sestavu a potká se forma, můžeme atakovat na Euru čtvrtfinále i semifinále bez přehánění,“ pokračoval bývalý reprezentant do 21 let.

Když se koukneme na největší konkurenty, domácí Němci se trápí, Italové ani Francouzi nejsou v ideální formě, Španělé sice ovládli Ligu národů, ale jsou nevyrovnaní. Největší hrozbou se zdají býti Angličané, kteří se silnou generací již musejí uspět.

„Ten tým je natolik dobrý a kvalitní, že by byla škoda si dávat menší cíle. Tak dobrou reprezentaci a tolik hráčů v zahraničí si od roku 2004 nepamatuji,“ dodal Nerad.

Zdroj: Fotbal fokus podcast

Reklama

Oblíbené