Spojte se s námi


Fotbal

Na Česko se valí velká kritika! Fanoušci neunášejí remízu s Gruzií: Radost z hokeje nám musí stačit, Součkův výkon nehodný kapitána

Tak tohle se nepovedlo podle představ. Česká fotbalová reprezentace pouze remizovala s Gruzií 1:1 a zkomplikovala si tak boj o postup do osmifinále Eura. Jak na nepříliš příznivý výsledek reagují fanoušci českého týmu?

Publikováno

dne

Tak tohle se nepovedlo podle představ. Česká fotbalová reprezentace pouze remizovala s Gruzií 1:1 a zkomplikovala si tak boj o postup do osmifinále Eura. Jak na nepříliš příznivý výsledek reagují fanoušci českého týmu?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Bod proti Gruzii? Pro drtivou většinu fanoušků nepřijatelný výsledek. Českému týmu nevyšel už první zápas na Euru proti Portugalsku, který prohrál 1:2. Tento výsledek se navíc dá interpretovat jako milosrdný, když měli Portugalci jednoznačně více ze hry.

Poškozenou reputaci tak chtěli Češi napravit při svém druhém vystoupení na letošním evropském šampionátu v Německu.

A nejprve se to dařilo. Svěřenci trenéra Ivana Haška si zejména v prvním poločase vytvořili několik opravdu solidních příležitostí. Už ve třetí minutě zajímavě zakončoval Adam Hložek, ve slušné šanci se ocitl Václav Černý, velké šance měl také Patrik Schick.

Útočník Bayeru Leverkusen tu ze všech největší zaznamenal na konci prvních 45 minut, kdy se objevil sám před gólmanem Mamardashvilim.

Schick ovšem nechal vyniknout brankáře Gruzie. Po inkasování z penalty Češi prohrávali v poločase 0:1, v tom druhém vyrovnali právě díky Schicka. Dalších 45 minut ale českému týmu ke gólu nestačilo a s Gruzií remizoval 1:1.

Reakce fanoušků

Fotbalisté české reprezentace si tedy poměrně zbytečně zkomplikovali cestu za postupem ze základní skupiny. A to moc dobře ví i fanoušci, kteří ztrátu v podobě remízy koušou jen velmi těžce.

„Buď jsem zaujatý, nebo je Souček totální kopyto. Jsem zvědavý, co bude Hašek říkat dnes. Portugalci byli silným soupeřem, ale co Gruzie? Smůla? H**no, Gruzínci makali, nevynechali žádný souboj. Čekal jsem ke konci nějaké centry na Chorého nebo Krejčího, ale…“ napsal na sociální síti X jeden z fanoušků.

Velký počet fanoušků si pak stěžuje na to, že trenér Hašek neposlal do hry právě Chorého. Vysoký forvard Viktorie Plzeň by podle nich přispěl ke tlaku českého týmu především v pokutovém území.

„Lidi chtěli Svědíka, protože věřili, že budeme mít jasný systém, do kterého budeme skládat typologicky správné hráče. Místo toho se opět jede Šilhavka style – to nejlepší, co mám na boardu a ono to nějak dopadne. Achjo,“ komentuje Jiří N.

„Snaha a vůle by byly, ale kvalita chyběla. Shick úplně z formy, Černý velké zklamání, Jurásek sice aktivní, ale neefektivní. K tomu nulová kreativita ve středu hřiště od Provoda se Součkem, plus pecháček Hranáč. Ale věřím, že dáme 1:0 Turky a jsme tam,“ vidí to optimisticky další z fanoušků.

„Souček – výkon hodný kapitána?“ píše další příznivec českého týmu. Výše zmíněné hráče nicméně kritizovala poměrně značná část fanoušků.

Zápas proti Gruzii hodnotí vesměs negativně, byť si Češi vytvořili mnoho šancí. Z objektivního hlediska ale je nutné poznamenat, že impotence ve finální fázi byla vskutku do očí bijící.

Zdroj: EURO 2024, Česká fotbalová reprezentace – X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.