Spojte se s námi


Fotbal

Může mít brzy Barcelona znovu svůj vysněný tým? S trochou štěstí, proč ne

Každý barcelonský fanoušek chce svůj tým mít opět na vrcholu. Musíme se však podívat realisticky na situaci Xaviho mančaftu, a to jak z hlediska finanční situace, tak i možných přestupů.

Publikováno

dne

Každý barcelonský fanoušek chce svůj tým mít opět na vrcholu. Musíme se však podívat realisticky na situaci Xaviho mančaftu, a to jak z hlediska finanční situace, tak i možných přestupů. O talentované hráče nemá nouze a s několika dalšími posilami bychom mohli v brzké budoucnosti vidět opět klub světové kvality.

Marc-André ter Stegen má již třicet let. Jako brankář má za sebou mnoho sezón na nejvyšší úrovni. Nelze opomenout jeho fenomenální start do letošní sezóny.

Zabránil 87,5% střel, kterým čelil. V LaLize inkasoval pouze šest gólů, přestože očima statistik se očekávalo, že inkasuje minimálně branek osm. Klíčový muž sestavy.

Ohledně pravého obránce je situace složitější. Pozice, kterou musí katalánský velkoklub posílit. Zřejmě ideálním jménem by byl příchod Arnau Martineze.

Jeho tržní hodnota se odhaduje na 9 milionů eur a má zkušenosti z La Masie. 19letého mladíka můžeme vyzdvihnout pro jeho defenzivní práci, jelikož také umí nastoupit na stoperovi.

Tandem ve složení Ronald Araujo a Jules Koundé je pro každého trenéra snem. Fyzicky jsou na nejvyšší úrovni. Díky těmto dvěma stoperům může Barcelona držet vysokou defenzivní linii, což dává soupeři méně času na míči na vlastní polovině.

Post levé obrany by měl být také vyřešen. Alejandro Balde zaznamenává tuto sezónu vskutku průlomovou. Xavi by měl dostat pochvalu za to, že mu důvěřuje.

Spolehlivý v obraně, ale také jeden z nejlepších hráčů, kteří dokážou vyvést míč. Jakmile je v plné rychlosti, nelze zastavit. S defenzivnějším pravým bekem by mohl získat více svobody na útočící polovině.

Oddanost Frenkieho de Jonga u mnohých postrádá logiku. Bez ohledu na situaci chce v Barceloně zůstat. Jako jediný defenzivní záložník nijak zvláště nevyniká, není to jeho Je nepravděpodobné, že klub bude mít prostředky na nákup lepšího hráče, než je právě Holanďan.

V kombinaci s nizozemským reprezentantem vytváří Pedri a Gavi flexibilní trio, kde si v záloze mohou hráči během utkání vyměňovat pozice.

Gavi může krýt Frenkieho, pokud vystoupí. Gaviho motor bude klíčový, stejně jako jeho schopnost být hráčem box to box. Pedri má už nyní pod taktovkou střed hřiště.

Dembele, Moukoko, Fati případně Ferran Torres. Luxusní útočná trojka, respektive čtyřka, která by se vzájemně skvěle doplňovala.

Pokud by Barcelona přivedla Moukoka z Borrusie Dortmund jako volného hráče, mohl by v týmu zůstat navíc Raphinha stejně jako Dembele. Kromě toho by postupně mohl dostávat šance mladičký Lamine Yamal.

Ideální sestava FC Barcelona do následujících sezón:

ter Stegen

Arnau Martínez – Araujo – Koundé – Balde

Gavi – de Jong – Pedri

Dembele – Moukoko – Fati

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.