Musel jsem to vydržet, říká o psychickém nátlaku po údajně nasimulované penaltě Ruslan Mingazov

Z Turkmenistánu přes Lotyšsko až do České republiky. Takhle by se dala shrnout v kostce cesta Ruslana Mingazova z Asgabatu až do hlavního města Prahy. Mingazov při své pouti naší krajinou hrál za Jablonec, Slavii, Mladou Boleslav a Příbram. Pro naši redakci se rozpovídal o atmosféře v českých klubech i o sporné penaltě proti Spartě.

Embed from Getty Images

Do České republiky jste přišel z Lotyšska. Pociťoval jste nějaké větší rozdíly mezi Rigou a Jabloncem? Na příklad v jednání, zázemí nebo životním stylu?

Samozřejmě, že jsem rozdíly pociťoval. V Rize jsem žil pět let, zanechala ve mně spoustu příjemných vzpomínek, pocitů a přátelství. V Jablonci mě ihned přijali za svého. Měl jsem to tam velice rád, byli jsme jako jedna velká rodina.

Po velmi podařeném angažmá v Jablonci Vás oslovila Slavia. Neměl jste ale nabídky i z jiných klubů?

Měl jsem nabídky i z jiných zemí, ale když se ozvala Slavia, neuvažoval jsem ani chvilku a po této nabídce jsem ihned skočil. Jsem přesvědčen, že to byl dobrý krok v mé kariéře.

Jak na Vás Slavia působila zevnitř? Jaká byla atmosféra v kabině?

Se mnou do Slavie přestoupilo hodně nových hráčů, takže ze začátku v kabině nebyla dobrá atmosféra, nebyli jsme na sebe zvyklí. Zanedlouho jsme si všichni sedli a postupně jsme si začali uvědomovat, že s tímhle týmem můžeme vyhrát titul.

Na rozdíl od ostatních kluků jsem měl výhodu v tom, že do Slavie přišel Jaroslav Šilhavý, který mě do Česka přivedl a trénoval mě v Jablonci.

Se Slavií jste nakonec vysněný titul vyhrál. Jak na toto období vzpomínáte?

Je to nepopsatelný pocit. Výhra titulu v České republice je pro mě a moji zemi velkým úspěchem. Nikdy nezapomenu na ten den, kdy jsme pohár zvedli nad hlavu.

zdroj: flickr.com

Nesesypala se na Vás vlna výhružek a nadávek po údajně nasimulované penaltě proti Spartě?

Ano, pamatuji si, že se na mě svalila vlna negací. Z psychického hlediska to bylo velice těžké období, ale musel jsem to vydržet. Po nějakém čase jsem se s tím srovnal.

Českou ligu jste hrál jak v předních pozicích, ale i o udržení v samotné soutěži, když jste byl na hostování v Příbrami. Byla znát rozdílná úroveň klubů?

Samozřejmě byla změna cítit, ale v České republice jsou všechny týmy herně na podobné úrovni. Vždy jsem chtěl hrát jen o ty nejvyšší příčky, ale tohle byla pro mě také cenná zkušenost a řeknu vám, že cena za chybu v takovémto klubu je velmi vysoká. Ale jsem šťastný, že nakonec vše dopadlo dobře. 

Neuvažoval jste nad setrváním v Příbrami? Jak se Vám líbí v Kazachstánu, kde momentálně působíte?

Nad podepsáním v Příbrami jsem neuvažoval, neměl jsem s vedením nejkladnější vztah. Na oplátku Slavii neposlali žádnou nabídku. Pravděpodobně by ani nedokázali naplnit mé finanční nároky.

V Pavlodaru jsem byl 3 měsíce a zalíbilo se mi tam natolik, že jsem podepsal na další rok. V budoucnu bych chtěl ale bydlet někde v Evropě. Když nad tím přemýšlím, tak bych chtěl žít v Praze, v nejlepším městě Evropy.

Kazašská liga je známa kvůli nekvalitním hřištím. Místo čerstvé trávy se zde trénuje na umělce. Nepociťujete na sobě, že to trénování je jiné?

V České republice jsem byl zvyklý hrát na přírodní trávě celý rok a bylo to skvělé. V Kazachstánu kvůli počasí musíme hrát na umělé trávě. Je to jiné oproti čerstvému trávníku, ale zvykl jsem si.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nedělní pád dvou gigantů – Bayern i Manchester City schytaly ostudné debakly!

Nebyl to zrovna úspěšný den pro dva z evropských fotbalových gigantů. Německý Bayern i anglický Manchester City v nedělních ligových utkáních jasně prohráli a postarali se o pořádné překvapení!

Juliska je Dukle drahá! Nájem se za poslední roky zdvojnásobil

Fotbalová Dukla Praha a pražský stadion na Julisce spolu navzájem náramně souzní. Na něm Dukla nasbírala jedenáct titulů československého šampiona, hostila velké zápasy na mezinárodní scéně včetně semifinále Poháru mistrů v roce 1967 proti Celtiku Glasgow.

Leverkusen doma zaskočil Lipsko! K bodu přispěl skvělým výkonem i Patrik Schick

Do 2. bundesligového utkání sezóny vkročil kvůli nepodařenému úvodnímu utkání v roli outsidera. Lipsko však zaskočil skvělým a atraktivním projevem, který stačil na dvoubrankovou remízu 1:1.