Reklama

Musel jsem říct Sakovi, že to takhle normálně nefunguje, zářil po postupu do finále Southgate

Ve fotbale je domácí hřiště velkou výhodou a toho dokázali Angličané využít, když se prokousali až do finále evropského šampionátu. Nutno dodat, že zcela zaslouženě! Vždyť na turnaji inkasovali poprvé až v semifinále, a to ještě z přímého kopu.

I z toho důvodu bude finále velmi zajímavé. Kdysi perfektní defenziva Italů, s níž dobývali svět, je dnes doménou především Angličanů. Snad ale uvidíme podobné utkání, jako tomu bylo v prvním hraném semifinále, které ukázalo světu fotbal v té nejkrásnější podobě.

“Musel jsem říct Sakovi a Bellinghamovi, že to takhle normálně nefunguje,” vtipkoval po utkání Southgate. A nedá se s tím nesouhlasit. Vždyť Angličané se probojovali do velkého šampionátu finále po 55 letech. Nyní opět doma, tentokrát se však místo se Západním Německem utkají s Itálií.

Roku 1966 přišlo na finálové utkání mistrovství světa do Wembley na 97 tisíc diváků včetně královny Alžběty II., kteří společně sledovali velké vítězství Angličanů, kteří dokázali porazit Němce v prodloužení 4:2. Tehdy dovedl k nejcennější fotbalové trofeji své spoluhráče v roli kapitána Bobby Moore. A trenérem Albionu byl Alf Ramsey.

Na tento velký úspěch chce nyní navázat Gareth Southgate společně s kapitánem Harry Kanem. Proti nim se však postaví v poslední době bezkonkurenční Itálie, která bude rozhodně favoritem.

V tu chvíli na to však trenér anglického národního týmu rozhodně nemyslel! “Jsem na své hráče velmi pyšný. Je to skvělá příležitost být toho součástí, především fanoušci byli celou noc neskuteční.”

“Musíme si užít ten fakt, že jsme ve finále, ale je před námi další ohromná výzva. Itálie je velmi dobrý tým, skvěle vyladila formu a v defenzivě má velké válečníky. Bude velkolepé utkání,” nepochybuje o možná největším utkání své trenérské kariéry Southgate.

Finálové utkání se odehraje od 21:00 opět ve Wembley, kde na hráče bude čekat několik desítek tisíc lidí, kteří v drtivé většině poženou hráče Albionu vstříc druhé velké trofeji.

Zdroj: UEFA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené