Spojte se s námi

Fotbal

Mudryk s Brojou trefami v rozmezí dvou minut rozhodli londýnské derby s Fulhamem

Chelsea bere v sedmém kole Premier League druhou výhru v této sezóně, v londýnském derby zdolala domácí Fulham 2:0. Rozhodly zásahy Mykhaila Mudryka a Armanda Broji v průběhu dvou minut.

Publikováno

dne

Chelsea bere v sedmém kole Premier League druhou výhru v této sezóně, v londýnském derby zdolala domácí Fulham 2:0. Rozhodly zásahy Mykhaila Mudryka a Armanda Broji v průběhu dvou minut.

Chelsea poprvé hrozila již ve druhé minutě, kdy Armando Broja obešel gólmana, ale poté z hranice vápna přestřelil. Osm minut poté pálil Mykhailo Mudryk, zamířil však hodně nad bránu Bernda Lena.

V 18. minutě již Ukrajinec slavil, ve vápně si zpracoval míč a poslal ho mezi nohy německého brankáře. Minutu poté navíc Tim Ream ve skluzu pouze poslal míč do Brojí a na následný odraz nemohl Leno reagovat.

Ve 28. minutě mohlo být hotovo, Enzo Fernandez však zpoza vápna pálil hodně vysoko nad. Závěr první půle The Blues kontrolovali a Fulham nepustili do žádné šance. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Po výměně stran pokračovala Chelsea v kontrolovaném výkonu, v 55. minutě střílel Cole Palmer, avšak Leno si tentokrát poradil. Šest minut poté poprvé hrozil Fulham, Carlos Vinicius však hlavičkoval nad.

A málem se potvrdilo úsloví „Nedáš? Dostaneš!“ Po rychlém brejku Ian Maatsen z voleje napálil levou tyč, Enzo před poloprázdnou branou dlouho zpracovával míč a poté ho vychytal skvělým reflexem Leno.

Na druhé straně se blýskl Robert Sanchez, nabíhající žolík Saša Lukič ho v ložené šanci jen nastřelil. Neuspěl ani dalekonosný pokus Williana, španělský gólman měl tentokrát snazší práci.

Závěr si Chelsea zkušeně hlídala a výhrou 3:0 svého soupeře přeskočila v tabulce. Patří jí 11. místo, osm bodů má na kontě i Fulham, avšak podstatně horší skóre. Na pohárovou TOP 7 oba kluby ztrácí pět bodů.

Zdroj: Canal+ Sport

Reklama

Oblíbené