Spojte se s námi


Fotbal

Moyesova éra u konce? West Ham vyhlíží nového trenéra, na seznamu jsou i dvě hvězdná jména

West Ham prý zvažuje Nuno Espirito Santo a Rafael Benitez jako potenciální náhradu za Davida Moyese.

Skot se v této sezóně dostal pod vážný tlak po řadě špatných výsledků, kvůli kterým Hammers bojovali o udržení v Premier League.

Sobotní porážka s Wolves je vrhla do zóny sestupu, když muži Julena Lopeteguiho přeskočili své spolubojovníky v Premier League.

A Moyes se po poslední prohře s West Hamem snaží najmout Nuna nebo Beniteze jako náhradu za svou práci, uvádí Daily Telegraph.

Klub zvažuje krátkodobé a dlouhodobé možnosti, přičemž oba manažeři jsou považováni za kandidáty na převzetí do konce kampaně, aby se pokusili zachránit sezónu Hammers.

Zpráva dodává, že West Ham sní o tom, že bude schopen jmenovat někoho, jako je Mauricio Pochettino nebo Thomas Tuchel, ale také si uvědomuje, že získání takového trenéra by vyžadovalo herkulovské úsilí.

Neočekává se však, že jmenování Nuna nebo Beniteze dopadne dobře mezi fanoušky, kteří chtějí atraktivní značku fotbalu – něco, co se u těchto dvou trenérů běžně neoznačuje.

Ale Hammers se snaží dát Moyesovi bojovou šanci otočit sezonu poté, co během jeho působení v klubu předvedl malé zázraky, včetně evropského umístění v roce 2021.

Přesto tento termín nebyl nic menšího než katastrofa a oni nevyhráli v Premier League od 24. října, vítězství 2:0 nad Bournemouthem.

A Moyes trval na tom, že se zoufale snaží vrátit dobré časy na londýnském stadionu po porážce s Wolves doma.

„To, co jsme fanouškům West Hamu dali v posledních několika letech, doufám, že nám vrátí v tomto těžkém období,“ řekl 59letý hráč.

„Vždy chcete podporu své domácí podpory a my jsme ji vždy měli. Doufám, že to bude pokračovat.“

West Ham se utká s Evertonem, který je ve vlastní krizi po domácí prohře se Southamptonem, kvůli které bojuje o udržení v Premier League.

Publikováno

dne

Poslední dvě sezony měl West Ham United výtečné a probojoval se do evropských pohárů. Ta aktuální je ale katastrofální. Svěřenci Davida Moyese se nacházejí na sestupové pozici v Premier League a v médiích se už spekuluje o jeho nástupci. Ve hře jsou i dvě hvězdná jména.

David Moyes je hrdinou West Hamu. Není to tak dávno, co jej dokázal udržet mezi elitou. Následně však nedošlo k prodloužení spolupráce, přesto se po roce a půl do klubu vrátil a začal odvádět vynikající práci.

Rodák ze skotského města Glasgow dokázal v první celé sezoně dostat Hammers na skvělé šesté místo, o rok později skončil londýnský klub sedmý. Jenže v nynější sezoně to zkrátka nejde.

V Konferenční lize je sice Moyesův výběr stoprocentní, jenže v Premier League je to jiný příběh. Po devatenácti kolech má na kontě pouze 15 bodů, prohrál 12 zápasů, vyhrál jen 4. Z posledních deseti zápasů vyhrál pouze jednou.

Co bude dál?

Nelze se tedy divit, že se v Anglii mluví o změně trenéra. Navíc jsou volná zajímavá jména a vedení klubu by si tedy mělo z čeho vybírat. Podle toho ostatně vypadá i seznam, který podle plátku Daily Telegraph West Ham vytvořil.

Nejpravděpodobnější je angažování Rafaela Beniteze či Nuna Espirita Santa. Jenže bez angažmá jsou i velká jména jako Mauricio Pochettino či Thomas Tuchel.

Všechna tato čtyři jména má West Ham na výše zmíněném seznamu, kteří by mohli Hammers převzít v průběhu sezony. Klub si je však vědom toho, že k získání Pochettina i Tuchela by bylo potřeba vynaložit ohromné úsilí a zřejmě také finance.

Jenže první dvě jména zase nebudou tak dobře vnímána ze strany fanoušků. Nuno ani Benitez nejsou zrovna průkopníci atraktivního fotbalu. Není tedy vyloučeno, že Moyes ještě dostane šanci situaci obrátit ve svůj prospěch.

O víkendu West Ham čeká záchranářská bitva s tápajícím Evertonem.

Zdroj: Daily Telegraph, Premier League, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené