Spojte se s námi


Fortuna liga

MOL Cup plný překvapení a branek

Publikováno

dne

Osmifinále MOL cupu má odehráno 6 zápasů a o překvapení či úrodu branek nebyla nouze.

Sparta Praha si vytyčila získání tohoto poháru jako možnost účasti v Evropském poháru v příštím ročníku, ale v zápase s Baníkem Ostrava neuspěla.

Po nerozhodném výsledku po prodloužení, zklamali její střelci při proměňování pokutových kopů a Baník překvapivě postupuje dál. Ani výkonem hráči Sparty neoslnili, ač italský trenér znovu zkoušel probudit Janka, možná se mu brankou zaujmout podařilo i další hráče, k výhře to ale nevedlo. Zdá se, bude nutné tlačit se co nejvíce nahoru v HET lize, tam ještě nějaká šance zbývá.

Slávia Praha sice v Jihlavě neoslnila, ale výhru 1:3 může slavit. Pro tento tým bude asi jasnou prioritou co nejlepší umístnění v nejvyšší soutěži, ale vypadá to, že i pohár berou vedení a i hráči dost vážně.

V Domažlicích, jediném mužstvu z ČFL, pro který již postup do osmifinále byl úspěchem a neprodal svou kůži zcela zdarma, vyhrála Mladá Boleslav 2:4. Tento tým se pomalu dostává do kvalitní formy i v HET lize, ale postupem v MOL cupu se i jim otevírá evropská šance. Zkušenosti z ní již mají.

Zlínští fotbalisté měli namále na hřišti Vlašimi, která hraje o třídu níže. Po nerozhodném výsledku i po prodloužení 1:1, rozhodly penalty a kompletní úspěšnost hráčů z Moravy. Únava z nabytého programu se u tohoto mužstva jistě projevuje.

V úterních zápasech došlo na velké překvapení na teplických Stínadlech, kde domácí nedokázali přehrát Hradec Králové, hrající Fortuna národní ligu a zatím se krčící ve středu tabulky.

Bohatý zápas na branky 2:3 zvládli „votroci“ lépe a postup mezi posledních osm je pro ně velkým úspěchem. Tepličtí znovu ukázali velkou nevyrovnanost jejich výkonů.

Domácí prohra Olomouce s Jabloncem tolik nepřekvapí, přesto se více čekal postup domácích. Kvalitní zápas s gólovou přestřelkou, lépe zvládli hosté 3:4.

Možná zkušenosti jabloneckého týmu s tímto pohárem, či možnost znovu nahlédnout do evropských pohárů, jako v minulosti, hnala tým více kupředu. Olomoučtí se budou muset snažit držet na předních místech v HET lize a doufat v nakouknutí do Evropy touto cestou.

V listopadu se budou dohrávat zbylá dvě utkání Plzeň-Slovácko a Liberec-Karviná. Již nyní však lze říci, že utkání jsou na dobré úrovni, padá hodně branek a o překvapení nouze není.

To, že má vítěz této soutěže jistý postup přímo do skupiny Evropské ligy, je jistě dost velkým tahákem.

Reklama

Oblíbené