Spojte se s námi

Evropská liga

Mohl sestřelit Slavii, odešel a nyní drtí La ligu. Spolu s Bellinghamem je nejproduktivnějším hráčem ligy

Slavia měla letos cestu do skupiny Evropské ligy poměrně příjemnou. I z toho důvodu, že Dnipro-1 opustila největší hvězda Arťem Dobvyk. Ten je aktuálně strůjce úspěšného startu ročníku Girony.

Publikováno

dne

Slavia měla letos cestu do skupiny Evropské ligy poměrně příjemnou. I z toho důvodu, že Dnipro-1 opustila největší hvězda Artem Dobvyk. Ten je aktuálně strůjce úspěšného startu ročníku Girony.

Když se ve Slavii dozvěděli, že je ve třetím předkole Evropské ligy čeká Dnipro-1, okamžitě mluvili o Artěmu Dobvykovi. Jindřich Trpišovský i hráči měli respekt z nejlepšího střelce ukrajinské ligy.

Reprezentační útočník však těsně před dvojzápasem přestoupil. Vybrala si ho Girona, desátý tým uplynulé sezóny, jenž skončil pouze čtyři body za TOP 7 zaručující evropské poháry. Dnipro-1 dostalo 7,75 milionů euro.

Slavia následně ukrajinského soupeře doma porazila po suverénním výkonu 3:0. V odvetě šel ukrajinský mančaft do vedení, Václav Jurečka srovnal na postupových 1:1. Dnipro-1 bez největší hvězdy následně vypadlo i se Spartakem Trnava v play-off Konferenční ligy.

A jak moc bylo pohárové trápení způsobeno odchodem Dobvyka, symbolizují jeho čísla v Gironě. První čtyři kola začal na lavičce a gól nedal, na druhou stranu hned při debutu proti San Sebastianu (1:1) asistoval.

Od debutu v základní sestavy z ní však nevypadl. V devíti utkáních od první minuty má parádní bilanci 7+4. Kupříkladu Amerii nasázel dvě branky, pod triumf 4:2 v Osasuně se podepsal trefou a dvěma asistencemi.

Se 12 kanadskými body je Dobvyk nejproduktivnějším hráčem La ligy spolu s Jude Bellinghamem (10+2). Zatímco anglického středopolaře je plný internet, Ukrajinec je nenápadnou hvězdou v pozadí.

Girona je i díky němu před reprezentační pauzou na prvním místě tabulky La ligy. Druhý Real Madrid ztrácí dva body, třetí Barcelona dokonce čtyři. Ligu mistrů do konce sezony malý celek udrží jen těžko, i TOP 7 a Konferenční liga by každopádně byl velký úspěch.

Zdroj: La liga

Reklama

Oblíbené