Spojte se s námi


Evropská liga

Mohl jsem i umřít. Hráči Arsenalu mě podpořili, vzpomíná Kolář na kriminální zákrok

Sám si uvědomuje, že ho brutální zákrok v kariéře gólmana negativně ovlivnil. Sám pro sebe přesto Ondřej Kolář může být hrdinou, že se mezi tři tyče po kopačce Kemara Roofa vůbec vrátil. A co víc, hned po třech týdnech od zákroku.

Publikováno

dne

Sám si uvědomuje, že ho brutální zákrok v kariéře gólmana negativně ovlivnil. Sám pro sebe přesto Ondřej Kolář může být hrdinou, že se mezi tři tyče po kopačce Kemara Roofa vůbec vrátil. A co víc, hned po třech týdnech od zákroku.

Bylo to pochmurné období, ve kterém mnohým dělal radost právě sport. V Evropě řádil covid a Slavia hrála svůj nejlepší fotbal. Na jaře 2021 čekalo sešívané v Evropské lize těžko stravitelné sousto již v prvním kole play-off – Leicester.

Rozjetá Slavia ale za 180 minut nedostala ani gól a po celkovém výsledku 2:0 postoupila do osmifinále. Se skotskými Rangers doma remizovala, při tehdy ještě platném pravidle o gólu na půdě soupeře tak stačilo k postupu v Glasgow jednou skórovat.

Sešívaní rychle udeřili a soupeř postupně přidával na brutalitě zákroků. Dva hráči viděli červenou, byť z hlediska surové hry měli být vyloučeni minimálně čtyři. Nejděsivější byl samozřejmě zákrok Kemara Roofa na obličej Ondřeje Koláře.

„Do brány jsem se vrátil strašně rychle. Myslím si, že mi to pomohlo, protože jsem si asi nepřipouštěl, že se mohlo stát něco daleko horšího. Mohl jsem přijít o oko, možná i umřít, co říkali doktoři,“ řekl v pořadu Totální podcast Ondřej Kolář.

Anglický útočník se zprvu dokonce divil červené kartě, dle slov Koláře se nikdy zpětně neomluvil. Tehdy nejlepší gólman ligy se překvapivě rychle zotavil, tři týdny po incidentu již chytal na Emirates Studium čtvrtfinále.

„Tehdy mi pomohlo, že jsme hráli na Arsenalu. Jejich hráči za mnou přišli řekli, že když bude sporný balón, tak do toho nepůjdou. Že viděli, co se stalo, a že mám maximální respekt. V páté minutě jsem si zařval a ti hráči do toho nešli. Dodrželi slovo,“ pokračoval Kolář.

Přitom na první pohled se zdálo, že jsou Gunners spíše pomyslným mstitelem za Rangers. Samozřejmě v souvislosti s neprokázaným rasismem Ondřeje Kúdely, který měl údajně Glena Kamaru označit za opici.

Kauza Kúdelova rasismu se na Britských ostrovech hodně řešila, Kamara navíc v mládí oblékal dres Gunners. Když před čtvrtfinále hráči Arsenalu poklekli ve znamení protestu a červenobílí se „pouze“ chytili za ramena a zůstali stát, též si na popularitě nepřidali. Na hřišti ale Londýňané zjevně jednali vůči Kolářovi fér.

Zdroj: Totální podcast

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.