Spojte se s námi


Fotbal

Moc si přeji, aby nám kluby uvolnily své hráče a my odjeli na šampionát s nejsilnějším týmem, říká Suchopárek před ME U21

Česká jednadvacítka si vybojovala postup na mistrovství Evropy, které se bude konat v létě v Gruzii a Rumunsku. Trenér Jan Suchopárek má tak před sebou největší trenérskou výzvu, kterou by rád přetavil v úspěch. Jaké jsou jeho pocity několik měsíců před turnajem?

Publikováno

dne

Česká jednadvacítka si vybojovala postup na mistrovství Evropy, které se bude konat v létě v Gruzii a Rumunsku. Trenér Jan Suchopárek má tak před sebou největší trenérskou výzvu, kterou by rád přetavil v úspěch. Jaké jsou jeho pocity několik měsíců před turnajem?

Skupinovou fázi zakončil výběr trenéra Jana Suchopárka na druhé příčce s tříbodovou ztrátou na první Anglii. Bylo tak jisté, že Lvíčata čeká náročná baráž.

V té se utkali čeští fotbalisté s Islandem, který venku porazili 2:1 a doma uhájili v nervydrásajícím utkání bezgólovou remízu a tím i postup na mistrovství Evropy.

V listopadu i vinou pohárových zápasů ligové špičky nedorazily na sraz některé opory, a tak přátelské zápasy s Portugalskem a Norskem skončily nezdarem.

Ovšem alespoň měli šanci ukázat se někteří mladíci, kteří se pokusili zabojovat o místo v soupisce. „Teď budeme sledovat naše hráče v zápasech, brzy začíná naše nejvyšší soutěž. V březnu nás čeká poslední přípravný dvojzápas.

Budeme také s kluby komunikovat o uvolnění hráčů tak, abychom byli v nejsilnějším složení připraveni nejen na zmíněné dvě utkání v březnu, ale především na mistrovství Evropy,“ řekl pro web reprezentace kouč jednadvacítky Suchopárek.

Hráči si musí svou nominaci zasloužit zejména svými výkony na jaře. Reálně tak hrozí, že některá z kvalifikačních opor se do nominace nebude vejít, pokud bude na jaře stagnovat.

„Důležité bude i to, jak se hráčům povede jarní části sezony. Do Eura nyní zbývá nějakých pět měsíců a forma hráčů je momentálně jiná,“ dodal bývalý hráč Slavie.

S jakým cílem vůbec reprezentace, která se během skupinové fáze utká s Anglií, Německem a Izraelem, vlastně na mistrovství Evropy jede?

„Před každým turnajem nebo začátkem kvalifikačního cyklu si před sebe dáváme cíl v podobě toho, jak by tým měl vypadat v závěru dané etapy. Aby se vyvíjel a dokázal hrát na hranici svých možností. Vede k tomu několik cest. Záleží i na kusu štěstí a formě, která je teď v lednu těžko odhadnutelná.

V první řadě si moc přeji, aby nám kluby uvolnily své hráče a my odjeli na šampionát s nejsilnějším týmem podle našeho výběru. Pak bude velká šance bojovat o postup ze skupiny, což by podle mě bylo hodně zajímavé. V play off se pak dějí mna turnajích věci, které lze jen těžko předvídat…“ zakončil.

Zdroj: FAČR

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.