Spojte se s námi


Fortuna liga

Mladou Boleslav opouští jeden z důležitých hráčů! Do nového angažmá jej zlákal trenér

Z Mladé Boleslavi odchází jeden z hráčů, který byl klíčovým především v minulé sezoně. V létě mu vyprší ve středních Čechách kontrakt a nový už nepodepíše. Stane se hráčem jiného klubu, kam jej nalákal kouč Gašparík.

Publikováno

dne

Z Mladé Boleslavi odchází jeden z hráčů, který byl klíčovým především v minulé sezoně. V létě mu vyprší ve středních Čechách kontrakt a nový už nepodepíše. Stane se hráčem jiného klubu, kam jej nalákal kouč Gašparík.

Vojtěch Kubista odchází po dvou sezonách z Mladé Boleslavi, kde působí od roku 2022. Nově se vydá do slovenské ligy, v ní se stane novou posilou Spartaku Trnava.

Do Trnavy si jej velmi přál trenér Michal Gašparík. „Je to zkušený hráč, který je využitelný na více pozicích. Potřebujeme do týmu dostat větší fyzičnost a výšku,“ řekl kouč pro klubový web.

Vojtěch celou kariéru vyniká v defenzivních ukazatelích, v tom patří v české lize k naprosté špičce,“ dodal na Kubistovu adresu trnavský lodivod Gašparík.

Ve Fortuna lize si 31letý obránce či defenzivní záložník na své konto připsal více než 220 ligových startů, další už v příštím ročníku nepřidá a poprvé okusí slovenský fotbal.

Jednání byla velmi rychlá, hlásí Kubista

Nejdůležitější pro mě byl zájem klubu, konkrétně trenéra a prezidenta. I proto byla jednání rychlá, přímá a korektní. Pro mě je odchod z Česka impuls a změna,“ nechal se slyšet Kubista.

Ten do Mladé Boleslavi přišel před dvěma lety z Jablonce, jehož je odchovancem a v jehož dresu strávil většinu své fotbalové kariéry. V lize se poprvé objevil v sezoně 2012/2013.

V minulosti hostoval Kubista z Jablonce v Jihlavě, Mladé Boleslavi, Karviné a Benátkách nad Jizerou. Vždy však zůstával jabloneckým kmenovým hráčem.

Nyní se tak chystá na první angažmá za hranicemi České republiky. Trnava se aktuálně ve slovenské nejvyšší fotbalové soutěži nachází na druhém místě tabulky hned za Slovanem Bratislava.

Zdroje: FC Spartak Trnava, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.