Spojte se s námi


Fotbal

Mladík Xavi Simons se vrací do PSG. Proč může jeho příchod napovědět, jaká bude budoucnost Neymara a Mbappého?

Francouzské Paris Saint-Germain v brzké době ohlásí návrat mladého záložníka Xaviho Simonse, který se vrátí po jednom roce stráveném v Nizozemsku.

Publikováno

dne

Francouzské Paris Saint-Germain v brzké době ohlásí návrat mladého záložníka Xaviho Simonse, který se vrátí po jednom roce stráveném v Nizozemsku.

Nizozemský fotbalista opustil PSG minulý rok v létě a zcela zdarma se připojil k PSV Eindhoven. Na první pohled se krok francouzského mistra mohl zdát nepochopitelný.

Xavi Simons se řadil mezi velice talentované fotbalisty. Ačkoliv nedostával tolik prostoru, očekávalo se minimálně hostování, nebo alespoň zpoplatněný přesun.

PSG ovšem vědělo moc dobře, co dělá a do smlouvy zakomponovalo klauzuli, která je opravňuje přivést fotbalistu zpět za pouhých 6 milionů euro. Na dnešní dobu a především pro takový klub se jedná o zanedbatelnou částku.

S ohledem na jeho výkony z minulé sezony by bylo překvapení, kdyby tuto možnost nevyužili. Simons v nizozemské lize nastoupil do čtyřiatřiceti utkání, ve kterých vstřelil hned devatenáct branek a na dalších devět přihrál.

Jeho aktuální tržní hodnota se podle serveru Transfermarket pohybuje kolem 40 milionů euro. Ze strany francouzského klubu tedy skvělý obchod.

Jeho příchod navíc může hodně napovědět o budoucnosti jednoho z dvojice Neymar a Kylian Mbappé.

Xavi zůstane v klubu pouze v případě, že jeden z dvojice odejde z klubu. V opačném případě odejde na roční hostování bez jakékoliv možnosti odkupu. Rozhodnutí se má učinit v úterý.

Největším adeptem na zisk nizozemského fotbalisty je Lipsko. Sám hráč je údajně přesvědčen, že se jedná o případnou nejlepší možnost pro jeho rozvoj.

Zdroj: Transfermarkt, Twitter – Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.