Spojte se s námi


Chance Liga

Mládí vpřed! Slovan Liberec usiluje o zisk nadějných mladíků ze Slovenska. Řeknou si o místo v kádru?

Publikováno

dne

Ve Slovanu Liberec je po konci sezóny pořádně rušno. Klub představil novou vizuální identitu, trenéra a pořádně aktivní je také na přestupovém trhu. Nyní usiluje o zisk dvou nadějných mladíků ze Slovenska. Řeknou si o místo v kádru?

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

S příchodem nového majitele začala v Liberci nová éra, v jejímž průběhu by nejeden fanoušek Slovanu rád viděl minimálně účast svého klubu v pohárové Evropě. Pomoci splnit stanovené cíle by měl také nový trenér Radoslav Kováč.

V Liberci se bude hlásit také Dominik Plechatý z pražské Sparty. Ten zde hostoval od roku 2021 a nyní do Slovanu přestupuje natrvalo. Ve staronovém působišti podepsal pětadvacetiletý obránce smlouvu do roku 2027.

Nový trenér Radoslav Kováč měl velký podíl také na zisku druhé letní posily. Z pražské Slavie Slovan získal dvaadvacetiletého záložníka Marka Ichu. Ten poslední dva roky hostoval v Pardubicích, kde jej vedl právě Kováč.

„Liberec se mi od začátku jednání hrozně líbil. Jsem rád, že to dopadlo. Chceme hrát evropské poháry a cíl je rovnat se nejlepším týmům v Česku,“  vyjádřil se pro klubový web Icha, který bude v Liberci nastupovat s číslem 8 na dresu.

V klubu naopak skončil Michal Fukala a Mohamed Doumbia. Oběma hráčům ve Slovanu skončila smlouva. Několika hráčům také vypršelo hostování a vrací se tak do svých mateřských klubů.

Snaha o zisk nadějných mladíků

I proto tak Liberečtí nepovolují ve svých snahách a usilují o podpisy dalších hráčů. Dle informací, s kterými přišel na platformě X Jozef Kopčo, je Slovan blízko podpisu hned dvou mladých hráčů ze Slovenska.

Martin Rýzek je 190 centimetrů vysoký obránce, který svou dosavadní kariéru trávil v Trnavě a v celku Dynamo Malženice. Za Trnavu nasbíral sedmadvacet startů, přičemž do prvního mužstva nakoukl krátce v jednom střetnutí.

Druhý jmenovaný patří také stále ještě do mládežnického mužstva. Za devatenáctku ViOnu nastřílel z pozice záložníka v součtu už dvaadvacet branek. Nejvíce na sebe upozornil v uplynulém soutěžním ročníku, kdy se čtyřiadvaceti zápasech prosadil třináctkrát.

Oba mladíci sbírali zkušenosti také v mládežnických reprezentacích Slovenska. Je otázkou, zda se zapojí do letní přípravy prvního mužstva, nebo budou svůj potenciál rozvíjet v rezervě. B-tým Slovanu Liberec zakončil sezónu na sedmé příčce ČFL.

Zdroj: Jozef Kopčo, Transfermarkt, FC Slovan Liberec

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.