Spojte se s námi


Fortuna liga

Mladé hráče v Česku hýčkáme, v zahraničí se s Alijagičem nebudou párat, myslí si Nerad

Před půlrokem v něm fanoušci Slavie viděli nového útočníka číslo jedna a nástupce Jana Kuchty, nyní je situace úplně jiná a jeden z největších talentů současnosti je na odchodu do Olympiakosu Pireus.

Publikováno

dne

Před půlrokem v něm fanoušci Slavie viděli nového útočníka číslo jedna a nástupce Jana Kuchty, nyní je situace úplně jiná a jeden z největších talentů současnosti je na odchodu do Olympiakosu Pireus.

Alijagič byl hlavní hvězdou podzimní části Fortuna národní ligy. Hostování ve Vlašimi mu sedlo, v lize skóroval jedenáctkrát a třikrát asistoval, další čtyři zásahy přidal v MOL Cupu. Zimní přípravu strávil s A-týmem Slavie.

Vše vypadalo růžově, útočník s bosenskými předky pěl, jak hodlá makat a bojovat o místo v sestavě. Proto leckoho překvapilo, když si ho trenérský štáb nenechal v týmu a poslal ho hostovat do Slovanu Liberec. Tam se ale Alijagičovi vůbec nedařilo.

„Rozdíl mezi první a druhou ligou je obrovský. Pár let zpět, kdy druhá liga měla větší kvalitu, tak ten přechod byl jednodušší. Ale myslím si, že v dnešní době ta druhá liga nepřipraví hráče na Fortuna ligu. Je rychlejší, důraznější, takticky vyspělejší,“ řekl ve Fotbal fokus podcastu Petr Nerad.

První jarní utkání Liberec po hrozivém výkonu prohrál se Zlínem 0:2. Alijagič odehrál 56 minut, byl vystřídán, následující dny kritizován a do základní sestavy se poté podíval až na konci dubna proti Olomouci (0:1).

Hostování na severu Čech vyhodnotili negativně jak hráč, tak oba kluby, Slavia navíc s Alijagičem údajně do budoucna nepočítá. Zájem má Olympiakos Pireus, kde by měl devatenáctiletý útočník brzy podepsat smlouvu.

„Přestup pro něj byl skok natolik velký, že to nezvládl v hlavě a všichni si vyhodnotili, že bude nejlepší jeho přesun. Olympiakos je natolik finančně silný klub, že 500 tisíc euro nepovažují za tak velkou částku a uvidí,“ pokračoval bývalý ligový záložník.

Mistr řecké ligy má mládežnického reprezentanta zaplatit 500 tisíc eur. Za trvalým odchodem Alijagiče ze Slavie mají být spory s trenérským štábem, hlavně pak s asistentem trenéra Zdeňkem Houšteckým.

Druhým důvodem přestupu do zahraničí je špatný přístup k tréninkům. Alijagič neměl do tréninků ve Slavii ani Liberci dávat sto procent, což je zvláště při herním stylu Jindřicha Trpišovského obrovský problém.

„Myslím si, že v zahraničí narazí na daleko větší konkurenci a méně se s ním budou párat. Tady se snažíme ty naše mladé hráče hýčkat, ale v zahraničí se s nimi nikdo ne*ere,“ dodal Nerad.

Zdroje: Fotbal fokus podcast, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené