Spojte se s námi


Fotbal

Mizivé šance týmu Ivana Haška na úspěch! Česko bude na Euru patřit mezi největší outsidery

Trenéra Ivana Haška čeká velmi rychle po jeho angažování jeden z vrcholů na reprezentační scéně. Česká republika si na Euru zahraje ve skupině F společně s Portugalskem, Tureckem a Gruzií. Jaké jsou šance českého výběru?

Publikováno

dne

Trenéra Ivana Haška čeká velmi rychle po jeho angažování jeden z vrcholů na reprezentační scéně. Česká republika si na Euru zahraje ve skupině F společně s Portugalskem, Tureckem a Gruzií. Jaké jsou šance českého výběru?

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Česká republika ani letos nebude chybět na evropském šampionátu, zatímco na mistrovství světa se naposledy představila v roce 2006 v Německu.

A právě náš západní soused bude hostit i letošní EURO, na kterém se představí 24 zemí. Ty jsou rozděleny do šesti skupin, z nichž postoupí vždy dva nejlepší. Zbylá čtyři místa v osmifinále obsadí celky ze třetích pozic.

Česká republika obhajuje z posledního šampionátu účast ve čtvrtfinále. V něm tehdejší výběr trenéra Jaroslava Šilhavého nestačil na Dánsko, nic na tom nezměnila ani branka Patrika Schicka.

A jaká jsou očekávání před letošním Eurem? Superpočítač Opta provedl 10 000 simulací celého turnaje, z nichž vyšly následující predikce.

Šance svěřenců zkušeného kouče Ivana Haška na postup mezi osm nejlepších je ve výši 18.6 %. Na účast v semifinále klesají šance na pouhých 6.7 %, na finálový zápas na 2 % a celkový triumf Opta předpovídá na 0.7 %.

Menší pravděpodobnost na účast v závěrečných fázích turnaje už mají pouze Rumunsko, Slovinsko, Slovensko, Albánie a vůbec nejhůře je na tom již zmiňovaná Gruzie. Týmu okolo Tomáše Součka se tedy velké šance na úspěch nedávají.

Pokud se podíváme na opačný konec tabulky, zjistíme, že papírově největším favoritem je Anglie. Její šance na vysněný triumf se pohybuje na úrovni 19.9 %, v těsném závěsu se ovšem drží Francie. Za třetího největšího favorita je považován domácí celek.

Zdroj: Opta Analyst

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.