Spojte se s námi


Fotbal

Mistrovství světa v Severní Koreji? Země chce turnaj pořádat společně s Čínou a Jižní Koreou

Možná tomu nebudete věřit, ale opravdu ta možnost existuje. Mistrovství světa ve fotbale v roce 2030 pořádané organizací FIFA se teoreticky může odehrát i v totalitářské Severní Koreji.

Publikováno

dne

Možná tomu nebudete věřit, ale opravdu ta možnost existuje. Mistrovství světa ve fotbale v roce 2030 pořádané organizací FIFA se teoreticky může odehrát i v totalitářské Severní Koreji. Kde se odehraje největší fotbalový turnaj na začátku příští dekády je stále zatím otazníkem, ale již nyní začíná FIFA sbírat pořadatelské nabídky.

Zdroj: Kremlin, CC BY 4.0

Co se týká největších fotbalových turnajů, které se konají vždy po 4 letech, tak poslední štací fotbalového mistrovství bylo Rusko v roce 2018. Fotbaloví fanoušci se už nyní mohou pomalu těšit na mistrovství světa 2022 pořádané v kontroverzním Kataru.

V roce 2026 se vůbec poprvé v historii odehraje světový šampionát ve třech pořadatelských zemích. Hostiteli bude trojlístek Kanada, Spojené státy americké a Mexiko.

Ale co bude dál? Co první turnaj v nové dekádě, který se odehraje přibližně za 9 let. Už nyní začíná FIFA shromažďovat případné zájemce a není jich málo!

V roce 2030 by se závěrečný turnaj mohl odehrát i v totalitářských a komunistických zemích. Společnou kandidaturu totiž předložilo trio Čína, Severní Korea a z trojice jediná demokratická Jižní Korea.

Ovšem konkurence pro asijské trio je dost velká a jelikož v roce 2022 bude šampionát v Asii a v roce 2026 na půdě Ameriky, tak se dá očekávat, že by FIFA měla mířit zpět do Evropy nebo do Afriky.

Dalšími kandidáty jsou Velká Británie + Irsko, Portugalsko + Španělsko a Maroko + Alžírsko. Kde byste mistrovství světa v roce 2030 viděli nejraději vy?


Zdroj: Matchday365

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.