Spojte se s námi


Fotbal

Mistrovství světa se blíží, trenéři české reprezentace vybrali sedmnáct jmen

Zcela jiný tým, než který hrál na loňském mistrovství Evropy v Košicích, zamíří na mistrovství světa v malém fotbale do Spojených arabských emirátů. Ze slovenského turnaje, kde český výběr nepřešel přes čtvrtfinále, už zůstalo v boji o finální nominaci jen pět hráčů.

Publikováno

dne

Zcela jiný tým, než který hrál na loňském mistrovství Evropy v Košicích, zamíří na mistrovství světa v malém fotbale do Spojených arabských emirátů. Ze slovenského turnaje, kde český výběr nepřešel přes čtvrtfinále, už zůstalo v boji o finální nominaci jen pět hráčů.

Tvůrci českého národního týmu zatím nahlásili sedmnáctičlennou nominaci, ze které vypadnou ještě dva hráči před světovým šampionátem, který se v Ras Al Khaimah koná od 26. října do 4. listopadu.

„Jde o velké okysličení, když z posledního šampionátu v Košicích zůstalo jen pět hráčů. Definitivní patnáctku oznámíme přibližně týden před turnajem, ještě některé věci řešíme a rozhodujeme se,“ podotkl český trenér Stanislav Bejda.

Na posledním mistrovství Evropy z aktuálního výběru sedmnácti jmen reprezentovali pouze Ondřej Bíro, František Hakl, Tomáš Jelínek, Stanislav Mařík a Ondřej Paděra. Ti ještě stejně jako zbylých dvanáct hráčů nemají jasno, zda se do Spojených arabských emirátů vydají.

„Všem jsem řekl, že mají čas nám dokázat, jestli do nominace opravdu patří, nebo nepatří. Chceme je vidět v nějakém zápase třeba za superligový výběr,“ upozornil Bejda.

Česká reprezentace sehrála ve druhé polovině září dva přípravné duely. Nejprve v Budapešti porazila Maďarsko 4:3 a vedení národního mužstva poté zaslalo na Světovou federaci malého fotbalu 22 jmen, z nichž vybírá hráče pro šampionát. Tam už se nedostalo například na jihlavského útočníka Jiřího Míču.

Po utkání v Bratislavě, které vyhrál slovenský celek 6:4, zúžili trenéři výběr na sedmnáct fotbalistů. „U těch, kteří nejsou v té sedmnáctce, ale byli ve dvaadvacítce, ještě existuje alternativa, že mohou rychle naskočit, kdyby se někdo z té sedmnáctky zranil,“ poznamenal kouč.

Mimo tak zatím zůstávají Dominik Kunický, Vojtěch Pazdera, Jaromír Frébort, Jiří Junek a Milan Šídlo. V těchto případech se většinou trenéři rozhodovali mezi dvěma hráči na stejný post.

„Někdo je komplexnější, někdo má vyšší kvalitu nebo je třeba levák, řešíme fyzickou připravenost a taky skladbu týmu, vzájemné vazby. Na základě toho všeho jsme se rozhodovali,“ doplnil Bejda.

Širší nominace na mistrovství světa

Brankáři: Ondřej Bíro (Most), Ondřej Beran (Partyzan Příbram)

Hráči do pole: Daniel Kasal, Filip Gedeon, Daniil Doleček, Daniel Klíma, Denis Laňka (všichni Most), František Hakl, Stanislav Mařík, Daniel Žížala, Tomáš Jelínek (všichni Hanspaulka Praha), Ondřej Paděra, Jan Koudelka (oba Blanensko), David Macháček (Predátoři Praha), Ondřej Moučka (MF Baník Ostrava), Richard Svoboda (Jihlava), Jaroslav Kubát (Pardubice)

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.