Spojte se s námi


Fotbal

Mistrovská kocovina nemá konec. Neapol doma utrpěla debakl, ani třetí trenér ji nevzchopil. Hrozí rok bez pohárů, fanoušci zuří

V minulé sezoně to byla jedna velká jízda, v té nynější je to spíše průměrnost a trápení. Neapol zažívá mistrovskou kocovinu se vším všudy, naštěstí se však nemusí bát o svou budoucnost v nejvyšší soutěži. Fanoušci přesto radost nemají. Obzvláště pak po sobotním debaklu.

Publikováno

dne

V minulé sezoně to byla jedna velká jízda, v té nynější je to spíše průměrnost a trápení. Neapol zažívá mistrovskou kocovinu se vším všudy, naštěstí se však nemusí bát o svou budoucnost v nejvyšší soutěži. Fanoušci přesto radost nemají. Obzvláště pak po sobotním debaklu.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Zatímco loni pod Vesuvem došlo k výbuchu radostí, v této sezoně je tomu spíše naopak a bouřliví fanoušci začínají ztrácet trpělivost. Důvod je prostý. Po zisku titulu nebýt ani v první šestce a nehrát tak evropské poháry? Nemilá situace.

Bylo zřejmé, že odchod Luciana Spallettiho z pozice hlavního trenéra bude pro Neapol velkou nepříjemností, ale faktem je, že vedení klubu dělá od té doby hromadu chyb. Tou první bylo nepochopitelné angažování Rudiho Garcii na pozici kouče.

Garcia nejenže neměl výsledky odpovídající tomu, že Neapol vyhrála sezonu před jeho příchodem titul, ale navíc se začalo mluvit o nejrůznějších problémech v kabině. Ani předvedená hra nestála za mnoho. Oproti tomu, co Partenopei předváděli pod vedením Spallettiho, to byl pád z nebe do pekla.

Nebylo překvapením, že Francouz dostal padáka po šestnácti odkoučovaných (8 výher, 4 remízy, 4 prohry) zápasech napříč všemi soutěžemi. Jenže ani po jeho odchodu se to nezměnilo k lepšímu.

Tým spíše z nostalgických důvodů převzal Walter Mazzarri, jenž kdysi klub dovedl k vítězství v italském poháru a situaci ještě zhoršil. Ve funkci zvládl sedmnáct zápasů (6 výher, 3 remízy, 8 proher).

Ve druhé půlce února Neapol na místo Mazzarriho přivedla Francesca Canzoneho a jak se zdá, ideální řešení to stále není.

Neapol vyfasovala debakl, fanoušci zuří

Za zmínku stojí, že než Neapol angažovala Rudiho Garciu, bylo ve hře několik zajímavých trenérů, kteří mohli zamířit pod Vesuv. Fanoušci mu od počátku nedůvěřovali, rozhodli se mu ale dát alespoň šanci. Z příchodu Mazzarriho, který však přišel spíše z nouze a jako jeden z mála byl ochoten přijmout kontrakt do konce sezony, měli tak trochu radost, ale věděli, že je to jen nouzové řešení.

Na příchod třetího kouče už byly reakce spíše vlažné, nijaké. Jen se doufalo, že už to nebude horší. A jak to je? Lepší rozhodně ne. V deseti zápasech pod jeho vedením Partenopei pouze dvakrát vyhráli, pětkrát remizovali a třikrát prohráli.

Nejhorší byla porážka poslední. V sobotu se po návratu klubového fotbalu představila na stadionu Diega Armanda Maradony nebezpečná Atalanta, hlavní rival Canzoneho svěřenců v boji o evropské poháry a první šestku. Očekávala se nelehká bitva, ale výsledek zklamal všechny.

Třebaže Neapol měla vyprodáno a na zápase měla z počátku obří podporu, brzy přišlo velké zklamání. Už v první půli domácí prohrávali o dvě branky, v samém závěru utkání přišla branka třetí. Výsledek? 0:3 pro Neapol.

Mnoho příznivců odešlo ze stadionu ještě před koncem utkání. Ti, kteří zůstali, hlasitě bučeli a kritizovali své hvězdy. Na místa zaručující první šestku a tedy evropské poháry v příští sezoně ztrácí Partenopei hned pět bodů. Hlavní konkurenti Atalanta, Fiorentina či Lazio Řím navíc mají zápasy k dobru.

Zdroj: Serie A

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.