Bundesliga

Mistři obratů? Dortmund po přestřelce s Augsburgem získává tři body a nadále drží sérii neporazitelnosti!

Po sedmém kole zůstává i nadále v čele tabulky Borussia Dortmund po fantastickém utkání s Augsburgem. Především závěr utkání byl naprosto dechberoucí a po 80. minutě padly hned čtyři branky a o drama bylo postarané až do 96. minuty, kdy rozhodl z přímého kopu Alcacer Paco. Domácí tak dokázali zvítězit nad Augsburgem 4-3.

Zahajovací výkop obstarali hráči hostujícího celku a utkání mohlo začít. Nicméně v prvních minutách se nic zajímavého nedělo. Až v 15. minutě mohl Jadon Sancho mít na kontě další asistenci, když po dobré individuální akci a průniku do šestnáctky přihrál do skvělé pozice Reusovi, ten ale bránu přestřelil.

Ale první gól utkání vstřelili ve 22. minutě hosté. Po centru z přímého kopu se odrazil míč od Akanjiho přímo k Finnbogassonovi, který zblízka střelou mezi nohy dokázal překonat Bürkiho a poslal Augsburg do vedení 1-0.

Hned o dvě minuty později mohlo být srovnáno, když zpoza šestnáctky napřáhl Hakimi a mířil dobře k levé tyči, jenže brankář Augsburgu předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil na roh. Z toho mohl skórovat po odraženém míči Witsel, když před sebou měl prázdnou bránu a hromadu obránců, kteří však jeho střelu zblokovali. Ve 34. minutě to pak zkoušel opět zpoza vápna Maximilian Philipp, který mířil po zemi k levé tyči, ale Luthe předvedl další dobrý zákrok a míč opět vyrazil.

Jenže do další šance se v první půli už ani jeden z celků nedostal. Augsburg vedl 1-0, přestože domácí Borussia byla aktivnějším celkem a vytvořila si více šancí.

Do druhé půle vstoupili domácí s cílem srovnat skóre, ale přesto díky ztrátě míče ve 49. minutě uprostřed hřiště šli do útoku hráči Augsburgu a Bürki musel tasit dva fantastické zákroky, když nejdříve vychytal Gregoritsche, který střílel zblízka do středu brány a z dorážky pak zakončoval Gouweleeuw, ale domácí brankář skvěle zareagoval a střelu zneškodnil.

Hráči Dortmundu snažili vrátit do hry, jenže hostující celek neustále kouskoval hru a fauloval domácí. Především Marca Reuse to dost štvalo. Jenže v 62. minutě se srovnání na 1-1 nakonec podařilo. Jadon Sancho dostal na pravou stranu hřiště dobrý míč od Witsela do rozhozené obrany a poslal míč do šestnáctky na Alcácera Paca, který byl neobsazený a míč bez potíží umístil do sítě střelou k levé tyči. Po dvou minutách na hřišti tak dokázal Paco, že jeho střídání se povedlo.

Jenže hned minutu na to měli obří šanci hosté. Alfred Finnbogasson dostal míč do šestnáctky a trefil břevno. Ale v 69. minutě zase zahrozila Borussia, když si na míč po rohovém kopu dobře naskočil Manuel Akanji, který nebezpečně hlavičkoval k pravé tyči a brankáře už překonal, jenže toho zastoupil na brankové čáře jeden z obránců, který míč vykopl do bezpečí. Hned o minutu později mohli zase skórovat hosté, když z dobré pozice zakončoval Caiuby, ale jeden z obránců v podstatě gólovou střelu zblokoval a srazil na roh. Z následné protiakce pak opět Sancho dobře nahrával do šance Pacovi, ten ale bránu netrefil.

A hned nato šli do vedení opět hosté. Po centru do šestnáctky obdržel míč Andre Hahn, který však předal ještě do lepší pozice Philippu Maxovi a ten svou dělovkou pod břevno propálil Bürkiho a poslal Augsburg do vedení 2-1.

V 80. minutě ale přišlo opět srovnání na 2-2. Guerreiro z přímého kopu odcentroval do šestnáctky za obranu a tam opět číhal Alcarer Paco a ten nekompromisně překonal gólmana hostujícího celku.

O čtyři minuty později Borussia dokázala otočit na 3-2. Achraf Hakimi vyslal do šestnáctky skvělou přihrávku po zemi na Maria Götzeho, který si dokázal poradit s Luthem a dokázal vstřelit branku. Zdálo se, že žolíci drží Dortmund ve hře.

Jenže v 87. minutě se podařilo Augsburgu srovnat na 3-3. Po rohovém kopu si na míč naskočil Michael Gregoritsch a hlavičkou překonal Bürkiho, který však střelu dokázal zbrzdit, jenže ji nedokázal zastavit.

V 89. minutě pak mohla jít opět do vedení Borussia, když se po rohovém kopu dostal k míči opět Paco v malém vápně, ale mířil mimo tři tyče. A domácí chtěli zvítězit. V nastavení to zkoušeli ještě zpoza šestnáctky Guerreiro, kterého Luthe vychytal a poté Witsel, který mířil jen těsně vedle levé tyče.

A v 96. minutě bylo dokonáno. Alcarer Paco z přímého kopu překonal zeď i brankáře střelou k pravé tyči a zaznamenal hattrick, poslal Dortmund do vedení 4-3 a po famózním druhém poločase zajistil svému týmu tři body! Více se v zápase už nestalo a po dechberoucím závěru je rozhodně šťastnějším celkem domácí Borussia.

K vidění byl fantastický zápas, především druhý poločas, v němž padlo hned 6 branek. Oba týmy se snažily vytvářet šance a to se také dařilo. Padaly branky a závěr utkání byl neskutečně dramatický. Hrdinou utkání je především Alcarer Paco, který naskočil v 59. minutě a zvládl vstřelit hattrick. Po tomto zápase navíc Jadon Sancho dále zůstává nejlepším nahrávačem v top pěti ligách, jelikož si i proti Augsburgu připsal asistenci.

Dortmund 4 – 3 Augsburg

Sestavy:

Dortmund: Bürki – Diallo, Zagadou, Akanji, Hakimi – Witsel, Weigl (77. M. Götze)- Larsen (69. Guerreiro), Reus (C), Sancho – Philipp (60. Paco)

Augsburg: Luthe – Max, Hinteregger, Gouweleeuw, Framberger – Caiuby, Baier (C) (64. F. Götze), Khedira, Hahn (75. Morávek) – Finnbogasson (83. Cordova), Gregoritsch

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bundesliga

Bayern Mnichov slaví double! Ve finále německého poháru zdolal Lipsko

Svěřenci Niko Kovače se radují z další trofeje. Po vítězství v Bundeslize ovládli v sobotu i německý pohár, když přesvědčivě vyhráli nad Lipskem 3:0.

Hráči Bayernu Mnichov na jaře zvládli po ne úplně ideální podzimní části přeskočit v tabulce Bundesligy Borusii Dortmund a slavili titul. V Lize mistrů se jim však úplně nedařilo, když vypadli už v osmifinále. Sezonu však mohli zakončit ještě jednou trofejí, a německým pohárem.

Ve finále jim v cestě stálo Lipsko, které v Bundeslize skončilo třetí, a zahraje si tak v Lize mistrů. Právě Lipsko začalo na Olympijském stadionu v Berlíně lépe a Manuel Neuer, který se do brány postavil poprvé po více než měsíci, musel vytáhnout hned několik dobrých zásahů.

Těsně před půlhodinou hry se ale vedení ujal bavorský velkoklub. Alaba na levé straně zakombinoval s Comanem a odcentroval do pokutového území. Jeho centr šel lehce za záda Lewandowského, ale polský útočník si s ním i tak bravurně poradil a svou hlavičkou nedal brankáři Gulascimu šanci.

Na začátku druhé půle dvakrát hodně nebezpečně zahrozil Timo Werner, jenže vyrovnávací branku nevstřelil, a tak se iniciativy chopili opět hráči Bayernu. Vítezství si nakonec svěřenci Nika Kovače pojistili až ke konci utkání.

V 78. minutě si Coman přebral parádně v pokutovém území sraženou nahrávku Kimmicha a zakončoval tvrdě pod břevno. Pět minut před koncem pak ještě Lewandowski utekl obraně Lipska a upravil na konečných 3:0.

Niko Kovač tak vyhrál německý pohár už podruhé za sebou. V minulém roce ještě na lavičce Frankfurtu zdolal Bayern a nyní už ve službách bavorského klubu slavil vítězství nad Lipskem.

Bundesliga

Preview: Kdo se bude radovat ve finále německého poháru?

Od

Souboj gigantů! Tak by se dal popsat střet Lipska s Bayernem Mnichov ve finále německého poháru. Pokud zvítězí Bayern, získá double, pokud vyhraje Lipsko, bude to první klubová trofej v historii.

Jak již bylo řečeno, Lipsko může získat první týmovou trofej ve své desetileté historii. Na cestě do Berlína, kde se finále DFB Pokalu hraje, vyřadili mimo jiné Hoffenheim, Augsburg a Wolfsburg.

Co je úctyhodné, tak ve všech pohárových zápasech dohromady inkasovali hráči Lipska pouze 3 branky! Klub se tak pyšní nejlepší obranou Bundesligy, i díky tomu skončil na třetím místě ligy.

Trenér Lipska Ralf Rangnick bude zažívat již své třetí finále poháru v kariéře, vzpomínat může rád na rok 2011, tehdy se radoval z vítězství z lavičky Schalke 04.

Tehdejší kapitán Schalke 04 z roku 2011, Manuel Neuer, nyní chytá za Bayern Mnichov, i tím je finále zajímavé. Posledních 6 kol sice Neuer kvůli zranění neohrál, do zápasu v Berlíně je ale připraven.

Nejistý je start u Jamese Rodrígueze a Javi Martinéze, Goretzka je mimo hru. Joshua Kimmich cestoval do hlavního města Německa po vlastní ose později. Arjen Robben a Franck Ribery odehrají v dresu Mnichova posledních 90 minut, pokud nastoupí od začátku, po konci sezóny totiž odejdou za novými angažmá.

Kdo vyhraje a bude se radovat z vítězství?

Tip na sázení | Počet branek 3,5 over v kurzu 2,58

Bundesliga

Vedení Bayernu Mnichov oficiálně potvrdilo zájem o hvězdu Manchesteru City

V posledních dnech se začalo spekulovat o možném přestupu Leroye Saného do Bayernu Mnichov, přičemž se prozatím jednalo o ničím nepodložená tvrzení. Nyní je potřeba tuto spekulaci brát vážně, neboť vedení bavorského giganta oficiálně potvrdilo zájem o hvězdu Manchesteru City.

Leroy Sané sice v dresu Citizens září, přesto není pevnou součástí základní jedenáctky Pepa Guardioly. Manchester City má v týmu obrovskou konkurenci a španělský mág s hráči často rotuje, především na křídlech má obrovský přetlak. Právě to dalo příležitost vzniku spekulací o Saného odchodu jinam.

Stále teprve 23letý německý talent letos zasáhl celkově do 47 zápasů, v třiceti z nich byl v základní sestavě, v těch zbývajících naskakoval z lavičky. Především v lize z 38 kol naskočil v úvodní jedenáctce pouze do 21 duelů. Vezmeme-li v úvahu fakt, že během všech soutěžních utkání přesto nasbíral 16 branek a 18 asistencí, je jisté, že kdekoliv jinde by měl místo v úvodních jedenáctkách jisté a byl by základním stavebním kamenem.

Sané navíc zářil již v předcházející sezoně, kdy se po svém prvním roce adaptoval na anglickou ligu a letos své kvality pouze potvrdil. Nelze se tak divit zájmu odjinud. „Zabýváme se možností, že by k nám přestoupil Leroy Sané,“ prozradil Uli Hoeness pro německé médium Süddeutsche Zeitung.

Podle serveru Transfermarkt je Saného hodnota 100 milionů euro. V případě přestupu by tak musel Bayern opět sáhnout hluboko do kapsy a podruhé během chvíle překonat svůj přestupový rekord, což by mohlo být překážkou. „Jsme fotbalový klub, v létě jsme již investovali 80 milionů eur do Lucase Hernandeze a nemyslím si, že dotáhneme ještě dražší přestup,“ uvedl dále Hoeness. Je tedy možné, že by jej Citizens pustili levněji?

Podle deníku Kicker už má Bayern být totiž v kontaktu s německým reprezentantem a domlouvat se na jeho návratu do Německa. Spekulacím napomohl i Robert Lewandowski, který se pro Bild rozpovídal o Saného kvalitách a pochválil jej.

„Je to super hráč se skvělou kvalitou a obrovským potenciálem. Je to hráč, který by Bayern mohl posunout dopředu a zlepšit tým. Jestli někdo přijde, musí být schopen se ihned prosadit svými kvalitami. Nemáte čas, aby se tu někdo dva roky rozvíjel. Kvalitu týmu musíte zlepšit hned. Navíc přestupové okno stále není zavřené. Už jsme přivedli dva hráče a vím, že se spekuluje i o dalších jménech. To je jasné. Ale Bayern na přestupovém trhu ještě neřekl poslední slovo,“ rozpovídal se polský kanonýr ve službách mnichovského celku.