Spojte se s námi


Chance Liga

Místo do Sparty do Slavie? Tiehi nás typologií zajímá, říká Kostl

Slavia se připravuje na novou sezónu, po čtyřech letech ne jako lídr uplynulého ročníku. Vrátit pohár do Edenu mají čtyři nové posily, jedna další je na cestě. O další aktivitě na přestupovém trhu hovořil Jaroslav Kostl.

Publikováno

dne

Slavia se připravuje na novou sezónu, po čtyřech letech ne jako lídr uplynulého ročníku. Vrátit pohár do Edenu mají čtyři nové posily, jedna další je na cestě. O další aktivitě na přestupovém trhu hovořil Jaroslav Kostl.

Slavia doposud představila čtyři posily do A-týmu. Pravý bek David Douděra, stoper Eduardo Santos a křídelník Ewerton si premiéry odbyli ve středu v přátelském utkání s Olympiakosem Pireus, Václav Jurečka zatím pouze trénuje.

Sešívaní tak v tomto období oproti posledním letem překvapivě loví v českých klubech. A číslo čtyři nebude konečné. Blízko návratu do Edenu je odchovanec Slavie Matěj Valenta, jenž loni v Českých Budějovicích podával spolehlivé výkony.

„Potvrdit můžeme Matěje Valentu, kterého si stahujeme z Českých Budějovic. Dozrál čas jeho návratu, za poslední půlrok udělal obrovský progres, možná jeden z největších v lize,“ řekl Kostl pro klubový web.

Valenta vyztuží záložní řadu, která po odchodu Nicolae Stancia a při zraněních Petra Ševčíka a Lukáše Provoda stagnuje. Trenérský štáb navíc po dalším zranění Davida Hovorky zvažuje přesun Tomáše Holeše do obranné linie.

I z toho důvodu může přijít ještě jeden středopolař. Novinář iSport.cz Jan Vacek ve středu informoval o zájmu Sparty o Christa Tiéhiho, následně však zprávu sám označil za nepravdivou. Usilovat o hráče Liberce má nakonec právě Slavia.

„Co se týká Tiéhiho, tak je to typologie hráče, která nás zajímá, nic bližšího ale nyní nemám,“ pokračoval asistent Jindřicha Trpišovského.

Slavia má skauty i mimo Českou republiku, v posledních letech ráda nakupuje hlavně v oblasti Skandinávie. V kontaktu má být se dvěma hráči švédské ligy Oscarem Vilmhelssonem a Isakem Hienem.

Vzhledem ke zranění Hovorky je nyní prioritou příchod stopera Isaka. Sešívaní mají pouze čtyři stopery, navíc Maksym Talovjerov na jaře výkonnostně neobstál.

„Aktivita kolem Vilmhelssona není taková, projížděli jsme si nějaké jeho zápasy a zatím to není úplně aktuální. Co se týká Isaka Hiena, tam nějaký zájem z naší strany je,“ dodal Kostl.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.