Spojte se s námi


Fortuna liga

Miloš Bosančič: V Liberci chci ukončit kariéru. Zavolám tam, že bych hrál za jídlo a ubytování

Publikováno

dne

Srbský záložník Miloš Bosančič nastupoval během své bohaté kariéry za největší srbské rivaly Partizan a Crvenou Zvezdu Bělehrad. Nejvíce na sebe ovšem upozornil ve Slovanu Liberec, kterému pomohl k mistrovskému titulu a stal se oblíbencem místních fanoušků. Zkušený záložník, který se skvěle naučil česky během působení ve Slovanu, prozradil pro Ruik, jak obrovská je rivalita mezi srbskými giganty nebo jaký má vztah s Jindřichem Trpišovským.

http://gty.im/142759304

V Srbsku jste nastupoval za oba největší rivaly Partizan a Crvenou Zvezdu. Mohl byste čtenářům přiblížit, jak velká rivalita panuje mezi těmito kluby?

Mezi fanoušky je obrovská rivalita, to jsem nikde nezažil. Pro mě to byly hodně těžké časy, když jsem se vrátil hrát za Crvenou Zvezdu, protože někteří fanoušci nesouhlasí s tím, aby bývalý hráč Partizanu hrál za jejich klub. Naopak, když přestoupí hráč do Partizanu z Crvene Hvezdy, tak to není takový problém. Já jsem se v tu dobu ještě rozváděl se svou první manželkou, takže jsem trávil spoustu času doma, protože to bylo pro mě nejbezpečnější. Bál jsem se toho, abych se venku nedostal do problému s nějakým fanouškem Partizanu, takže jsem chodil jen na trénink a domů (smích).

Po fotbalové stránce jsem, ale nebyl spokojený, protože klub měl finanční problémy a bylo to dost cítit. Takže můj sen se sice splnil hrát za Crvenou Zvezdu, ale nebyl jsem z toho nadšený, tak jak jsem si představoval.

Který z těchto dvou bělehradských klubů má k Vašemu srdci nejblíže?

Celá moje rodina fandí Crvene Zvezdě. Jako devítiletý kluk jsem se svým bratrem, který byl o dva roky starší než já, začal společně hrát za Crvenou. Trenéři byli se mnou spokojeni a říkali, ať zůstanu v klubu, ale brácha ať odejde. Náš táta se naštval a vzal bráchu do Partizanu. Já jsem ještě chvilku zůstal v Crvene, ale začalo se mi stýskat po bráchovi a tak sem tátu poprosil, aby i mě vzal do Partizanu. Ale i přesto je klubem mého srdce Crvena Zvezda.

Nejlepší fotbalové období své kariéry jste zažil ve Slovanu Liberec. Jak vzpomínáte na toto angažmá? A sledujete pořád Slovan?

V květnu mi bude 32 let a když se podívám takhle zpátky, co jsem všechno zažil během své kariéry, tak mohu říct, že v Liberci jsem prožil ty nejlepší časy, jak po fotbalové, tak i po osobní stránce. Poprvé jsem do Slovanu přišel, když mi bylo nějakých 21 let a když bych to nešel zkusit, tak to vypadalo na můj konec s fotbalem a dělal bych asi něco jiného.

Slovan pořád sleduji a mám ho ve svém srdci. Je to klub, který mi v mojí kariéře pomohl úplně nejvíc.

Zdroj: novosti.rs

Do Liberce jste se jednou během své kariéry vrátil a blízko k návratu jste měl i před letošní sezónou. Proč nevyšel Váš návrat do Liberce v létě?

Když jsem do Liberce přišel, tak jsem nebyl fyzicky dobře připravený, ale to jsem nebyl skoro nikdy (smích). Zapracoval jsem trochu na sobě a trenér Hoftych a pánové Kleibl s Koukalem o mě měli zájem, ale na poslední chvíli se něco přihodilo v mé rodině a já se musel z rodinných důvodů vrátit do Srbska.

Měl jste možnost pracovat pod úspěšnými trenéry Jaroslavem Šilhavým a Jindřichem Trpišovským. Jak se Vám s nimi spolupracovalo a co říkáte na jejich poslední úspěchy?

Během své kariéry jsem pracoval se spoustou trenérů, ale úplně ten nejlepší byl pro mě Petr Rada. Trénoval mě sice krátce, ale pod ním jsem byl nejšťastnější.

Jarda Šilhavý je výbornej trenér a strašně hodnej člověk. Dokázali jsme pod ním získat mistrovský titul a teď je trenérem reprezentace. To mluví za vše.

Trpišovský? (smích) Když jsem se vrátil do Slovanu, tak to nebylo mezi námi ideální. Časem jsme si ale začali rozumět a fungovalo to mezi námi. Klubu se pod ním dost dařilo a kdyby neodešel do Slavie, tak jsem říkal, že bychom bojovali klidně o titul v Liberci. Ale čas bohužel nejde vrátit. Jsme spolu občas v kontaktu a napíšeme si něco ve stylu „Brácho, jak je?ʹʹ a tak. (smích)

Jinak je to výbornej člověk, trenér a psycholog. Stačí se podívat na jeho úspěchy, to taky mluví za vše.

Zdroj: indosport.com

Během své kariéry jste si vyzkoušel několik angažmá v Asii. Jak vzpomínáte na ně?

Už jsem mnohokrát říkal, že Jižní Korea za mě byla TOP. Thajsko super dovolená a Ázerbájdžán velká chyba.

Nelitujete s odstupem času, že jste odešel do Asie a nezkusil štěstí v nějaké kvalitnější soutěži v Evropě?

Když jsme s Libercem vyhráli titul, tak jsem měl nabídku z belgického Genku, co si pamatuji. Ale s majitelem Liberce jsme se domluvili, že zůstanu a zkusíme zabojovat o Ligu mistrů. Bohužel to nevyšlo, ale nelituji toho.

Vy jste hráč, který je impulsivní a umíte projevit své emoce na hřišti. Já si vzpomínám při Vašem posledním působení v Liberci, jak jste proměnil penaltu v Edenu proti Slavii a šel jste se radovat před tribunu Sever. Pamatujete si na tento moment?

Já jsem takovej, že mě víc baví velké zápasy než ty menší. Slavia patři v České republice úplně mezi ty nejlepší a ten zápas mě strašně bavil. Když rozhodčí pískl penaltu, tak jsem si řekl: „Super, tak teď dám gól a bude srandaʹʹ. Já jsem před tím slyšel z tribun nějaké nadávky a když jsem dal gól, tak jsem zareagoval, jak jsem zareagoval. Vypadalo to asi blbě, ale takové věci se občas stávají.

Vím, že je teď složité něco plánovat kvůli šíření koronaviru, ale jste aktuálně bez angažmá. Chtěl byste získat angažmá v Srbsku nebo byste zkusil nějaké další exotické angažmá? Popřípadě, co návrat do České republiky?

Poslední rok a půl byl špatný v mojí kariéře. Říkal jsem si, že bych chtěl svou kariéru zakončit ve Slovanu. Minulé léto to nevyšlo, takže teď zkusím poprosit, jestli mě nevezmou na zkoušku a že budu hrát za jídlo a bydlení (smích). O peníze vůbec nejde v tomto případě. Rád bych za Liberec odehrál dvě až tři sezóny a řekl fotbalu sbohem. Trénuji teď individuálně podle plánu od bývalého kondičního trenéra Liberce Egona Kunzmanna, který teď působí v maďarském klubu FC Puskás. Takže uvidíme, co bude a jestli tu šanci v Liberci dostanu.

Reklama

Fortuna liga

Slavia si pro fanoušky nachystala překvapení. Na každém domácím utkání bude hrát nová skladba složena přímo pro klub

Speaker kotle pražské Slavie, Lukáš Strašák Vala, oznámil na twitteru novinku, která určitě udělá radost všem fanouškům vedoucího mužstva české ligy. O co přesně se jedná?

Publikováno

dne

Speaker kotle pražské Slavie, Lukáš Strašák Vala, oznámil na twitteru novinku, která určitě udělá radost všem fanouškům vedoucího mužstva české ligy. O co přesně se jedná?

Česká nejvyšší liga se pomalu ale jistě blíží ke konci se svou základní částí. Do jarní fáze sezony nejlépe vstoupila pražská Sparta, která od začátku roku ještě neprohrála a dokonce srovnala bodový stav právě s fotbalisty Slavie.

Naopak výkony stále ještě vedoucího celku jsou jako na houpačce a především při venkovních střetnutí se velmi trápí.

Od začátku jara venku nedokázali mimo svůj domácí stadion zdolat Liberec, České Budějovice, ani Teplice. Díky těmto kolísavým výkonům máme jistotu, že zbytek sezony nám tak dozajista nabídne skvělou podívanou.

Fotbalisté Slavie budou v této fázi o to více potřebovat podporu svých fanoušků a právě ti si i pro zbytek návštěvníků Fortuna areny nachystali překvapení, o které se postaral speaker slávistického kotle, Lukáš Strašák Vala.

Ten na svém twitteru sdělil pro fanoušky klubu příjemnou novinku. Na každém domácím utkání bude před jeho začátkem hrát nová skladba, která je složena přímo pro Slavii.

První skladba bude puštěna před utkáním proti Sigmě Olomouc, čímž se spustí projekt, který Strašák nazval jako “Slávistická hudebka “.

Oslovil jsem kapely, hudebníky a další slávisty z kulturního světa, aby vytvořili song o Slavii. Odezva byla klasicky slávistická – skvělá.

Na každém domácím ligovém zápase se tak můžete těšit na premiéru nové skladby všech možných žánrů o našem klubu. Začínáme už v sobotu! ” uvedl na svém Twitteru.

Uvidíme tedy, kolik skladeb si ve spolupráci s hudebníky nachystali a zda ta finální bude hrát třeba před posledním domácím utkání sezony, které jak fandové Slavie doufají, bude i se ziskem titulu.

Zdroj: Twitter

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Problémy pro Spartu? Krejčí opět zraněn, fanoušci letenských jsou vzteky bez sebe

Reprezentace, to je v poslední době pro fanoušky Sparty utrpení. Stává se už totiž poměrně tradicí, že si ze srazu nějaký důležitý hráč přiveze zranění. A teď to zřejmě padlo na Ladislava Krejčího.

Publikováno

dne

Reprezentace, to je v poslední době pro fanoušky Sparty utrpení. Stává se už totiž poměrně tradicí, že si ze srazu nějaký důležitý hráč přiveze zranění. A teď to zřejmě padlo na Ladislava Krejčího.

Mít hráče z vašeho klubu v reprezentaci je velká čest a jistě o to více poté národnímu týmu přejete. Ovšem s tím přichází i riziko zranění.

A to se u Sparty v poslední době stává poměrně často. Z reprezentačního srazu se v minulosti vrátil zraněný třeba Lukáš Štětina, Dávid Hancko, Jakub Pešek, Tomáš Čvančara nebo i Ladislav Krejčí.

A u posledního jmenovaného to hrozí znovu. 23letý, teď už stoper, nastoupil proti Polsku v základní sestavě a hned v první minutě hlavou otevřel skóre.

Česká reprezentace hraje dnes večer od 20:45 proti Moldavsku a Jaroslav Šilhavý by zřejmě vsadil na stejnou sestavu. Proto všechny překvapilo, když se v základní sestavě objevil místo Krejčího Václav Jemelka.

Následně to reprezentace dovysvětlila, když uvedla, že Ladislav Krejčí a Alex Král nejsou k dispozici ze zdravotních důvodů. A to samozřejmě rozlítilo fanoušky Sparty.

„Jeb*t repre,“ píší hromadně fanoušci Sparty. „Po jeho výkonnosti ve Spartě na stoperu jeho druhej největší problém… On fakt nevydrží 5 zápasů v kuse zdravej…,“ lituje příznivec letenských.

„To fakt není sraz kdyby někdo neskončil zraněný…,“ stěžuje si sparťanský fanoušek. „Tak snad je to u Krejdy jen viróza či nemoc,“ je trochu pozitivní další příznivec letenských.

Ztráta Krejčího by byla pro Spartu velkým problémem. I když na jaře na stoperu nejsou jeho výkony tak dobré jako dříve, stále má na tým velký vliv a je zejména do ofenzivy hodně platný.

Krejčí byl v létě jmenován kapitánem Sparty, jenže pásku na ruce si na podzim moc neužil. Takřka celý jej promarodil a odehrál jen 2 utkání. Právě skleněné tělo a tedy častá zranění jsou největším Krejčího problémem.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Anglický fotbal je trochu rychlejší česká liga, jeden souboj za druhým, myslí si Vaclík

Zahrál si v Česku, Švýcarsku, Španělsku a Řecku, nyní kope v anglickém Huddersfieldu. Tomáš Vaclík stále přidává nové kapitoly do knihy své bohaté fotbalové kariéry, tentokrát se rozpovídal o rozdílu mezi fotbalem v Anglii a Španělsku.

Publikováno

dne

Zahrál si v Česku, Švýcarsku, Španělsku a Řecku, nyní kope v anglickém Huddersfieldu. Tomáš Vaclík stále přidává nové kapitoly do knihy své bohaté fotbalové kariéry, tentokrát se rozpovídal o rozdílu mezi fotbalem v Anglii a Španělsku.

Tomáš Vaclík svou kariéru pořádně odstartoval v sezóně 2013/14, když se Spartou vychytal ligový titul. Tehdy netušil, že bude na minimálně devět let pro letenské poslední. Po roce a půl v rudém podepsal v Basileji.

Pro někoho překvapivý krok se extrémně vyplatil. Vaclík třikrát vyhrál ligu, jednou ligový pohár a třikrát se kvalifikoval do skupiny Ligy mistrů. Po čtyřech letech v létě 2018 Švýcarsko opustil a zamířil do španělské Sevilly.

„Je to úplně jiný styl fotbalu. Ve Španělsku, zvláště v Seville, jsme chtěli být dominantní na balónu. Ze 20 týmů La ligy jich chce 18 držet míč, nechce se ho zbavovat,“ řekl v podcastu Sparťanských Novin Tomáš Vaclík.

Sevilla dostala Vaclíka do povědomí celé Evropy. Stal se jedničkou klubu, byť při triumfu v Evropské lize v sezóně 2019/20 dělal dvojku a dostával přednost v lize. V roce 2019 byl dokonce vyhlášen nejlepším českým hráčem.

Nyní reprezentační gólman působí v Huddersfieldu. V zimě podepsal v druholigovém anglickém celku, který se v Championship bije o záchranu. Pro Vaclíka je bití se o přežití nová zkušenost.

„V Anglii je to hurá fotbal rychle nahoru, spousta soubojů, dlouhých balónů. Srážka, vstanu, další dlouhý balón, další srážka,“ pokračoval brankář reprezentace.

Vaclík je poprvé v situaci, kdy na něj létá hromada střel a on musí většinu z nich chytit. Ze 22. místa ztrácí na nesestupové příčky tři body, 21. Cardiff má navíc utkání k dobru. A sešup do třetí ligy by byla i z marketingového hlediska tragédie.

Zatímco Premier League je po technické stránce na vysoké úrovni, druhá nejvyšší soutěž je náročná silově a soubojově. K postupu i záchraně je potřeba se na sílu probít. To stejné čeká i Huddersfield.

„Takže Anglie je trochu rychlejší česká liga (smích). Ale styl fotbalu v Anglii a Španělsku je úplně jiný,“ dodal Vaclík.

Zdroj: Sparťanské Noviny

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené