Spojte se s námi


Evropská liga

Milionové pokuty od UEFA pro Slavii. Vadilo stání na schodech i italské nadávky

Pražská Slavia si zápas s AS Řím užila se vším všudy. Výhra 2:0, fantastická atmosféra a evropský respekt. Teď však přichází ta horší část, pokuty od UEFA za „chování“ fanoušků.

Publikováno

dne

Pražská Slavia si zápas s AS Řím užila se vším všudy. Výhra 2:0, fantastická atmosféra a evropský respekt. Teď však přichází ta horší část, pokuty od UEFA za „chování“ fanoušků.

Zápas Slavie s AS Řím měl naprosto všechno. V Edenu panovala možná nejlepší atmosféra za poslední roky, tomu napomohli i slávisté skvělým výkonem na hřišti okořeněným dvěma góly.

Před zápasem navíc sešívaní vytáhli povedené choreo s podobiznou Julia Caesara a nápisem Ave Slavia. Vše běželo podle plánu. Jenže verdikt UEFA nebyl zrovna milosrdný.

Právě povedené choreo totiž doplnila pyrotechnika, za kterou musí Slavia zaplatit pokutu 30 tisíc eur, tedy zhruba 750 tisíc korun. UEFA navíc Tribuně Sever (sektory 106-110) udělila podmínku na dva roky. Pokud to fanoušci znovu poruší, budou mít na jeden zápas uzavřený sektor.

Dále musí sešívaní zaplatit 34 tisíc eur za nepovolené stání na schodech na Tribuně Sever, které se bere jako bránění průchodu. 10 125 eur UEFA Slavii naúčtovala za vhazování předmětů na hřiště a dalších 17 500 eur za „provokativní hesla urážejícího charakteru“.

Konkrétně se jednalo nejvíce o pokřik „fu*k policia“ a italské nadávky směrem k Římanům, které sešívaní během zápasu skandovali. Suma sumárum to dělá pokutu 91 625 eur, tedy v přepočtu 2,3 milionů korun.

Trest na jeden zápas navíc dostal asistent trenéra Zdeněk Houštecký. Červenou kartu dostal za blíže nespecifikované nesportovní chování.

Při zápase s Tiraspolem byli schody na Tribuně Sever hlídány security, klub však věděl, že s AS Řím se to nepodaří a s pokutou počítal. Při duelu s Ženevou už ale sešívaní budou muset opět nechat průchody volné, protože by pokuta přišla ještě vyšší.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené