Spojte se s námi


Fotbal

Mezinárodní turnaj PragaCup 2022 v Milovicích vyhrál tým StarFucks ze Slovenska, druzí pražští LA Plate

Minulou sobotu 8. 1. 2022 se v Milovicích v Milten Sport Center uskutečnil lednový mezinárodní turnaj v malém fotbale, pořadatelem byla sportovní organizace PragaCup. Turnaj se odehrál v hale s umělou trávou.

Publikováno

dne

Minulou sobotu 8. 1. 2022 se v Milovicích v Milten Sport Center uskutečnil lednový mezinárodní turnaj v malém fotbale, pořadatelem byla sportovní organizace PragaCup. Turnaj se odehrál v hale s umělou trávou.

Na turnaj přicestovalo 20 týmů z celé ČR a ze Slovenska. Jednalo se o nejnabitější turnaj v celé své historii PragaCup od roku 2013. Týmy byly rozlosovány do dvou dopoledních a dvou odpoledních kvalifikačních skupin, ze kterých postoupilo do večerního superfinále osm nejlepších týmů.

Na turnaji bylo spoustu zajímavých překvapení, jmenovat můžeme například tým Relax, mistři světa v malém fotbale, nepostoupil ani ze základní skupiny, tým ligových fotbalistů, Mušketýři Čížová, za které nastoupili například Jakub Podaný, Petr Janda či Martin Jirouš, vypadli také v základní skupině.

Chaberskej Válec coby vítěz posledního turnaje PragaCup 2021 nevstřelil na turnaji ani jednu branku a také skončil už v základní skupině. FC Pražští Motáci, vítězové turnaje PragaCup 2019, skončili rovněž v základní skupině.

V Milovicích se pak odehrálo mezinárodní finále. Čechy zastupoval tým G.I.C. LA Plate a Slovensko StarFucks. O vítězi lednového turnaje PragaCup však nakonec musely rozhodnout až pokutové kopy.

O hladký průběh turnaje se staral zkušený organizační tým v čele s manažerem Lukášem Řezníčkem, který zajistil i profesionální rozhodčí se zkušenostmi z mistrovství Evropy.

První tři týmy si pak odvezly hodnotné ceny: metrový pohár, voucher na sadu dresů ve vlastním designu, 3L láhve alkoholu, velké poháry, medaile atd.

„Za mě to byl nejnabitější turnaj v celé historii turnajů PragaCup od roku 2013. Turnaj se nesl v duchu fair-play a v přátelské atmosféře. Nikdo se vážně nezranil a turnaj si snad všichni hráči užili. Děkuji všem hráčům za účast a za předvedené skvělé výkony,“ uvedl hlavní organizátor Lukáš Řezníček.

Skupina A

Skupina plná nováčků, všechny týmy na turnaji PragaCup startovaly poprvé. Z postupu ze skupiny se radovaly týmy: FC Lucián a Hoblina Jižák.

Skupina B

Z postupu se radovaly týmy FC Meliss a All Stars Hradec Králové. Hodně nabitá skupina.

Skupina C

Skupina smrti, mistři Evropy, mistři světa v malém fotbale a tým z 1. Hanspaulské ligy. Z postupu se radoval tým G.I.C. La Plate, který došel až do finále, a FC Rumáci. Tým mistrů světa v malém fotbale Relax překvapivě skončil už v základní skupině.

Skupina D

Velice zajímavá skupina, vítěz turnaje PragaCup, dva milovické týmy, slovenský tým a nováček z Prahy. Z této skupiny postoupily FC Flyers Jinonice a z druhého místa jen díky lepšímu skóre budoucí vítěz turnaje StarFucks ze Slovenska.

Čtvrtfinále

StarFucks porazil až na penalty tým FC Lucián. FC Meliss jednoznačně zvítězil nad celkem FC Rumáci. Hráči G.I.C. La Plate si zkušeně došli pro vítězství nad All Stars Hradec Králové. Flyers Jinonice postoupili jednoznačně do semifinále přes Hoblina Jižák. V semifinále jsme viděli krásné a dramatické zápasy, kde rozhodovaly maličkosti.

Semifinále A

FC Meliss vs. StarFucks: Tým FC Meliss ještě 2 minuty před koncem vedl 1:0, ale přesto se z postupu radoval slovenský tým StarFucks, kterému se podařilo otočit zápas v poslední minutě, strhující podívaná.

Semifinále B

FC Flyers Jinonice vs. G.I.C. La Plate: Hodně kvalitní a dramatické utkání, La Plate šli celkem brzy do vedení 1:0. Pak FC Flyers Jinonice trošku svými šikovnými mladými hráči tlačil. Brankář J. Stehno La Plate podržel, když chytil 100% šanci soupeře. Pak Jindra Novotný (nejlepší střelec turnaje) potrestal soupeře rychlým brejkem na 2:0 a výsledek si už La Plate v klidu pohlídali.

Zápas o 3. místo

Až na penalty zvítězil tým FC Meliss nad Flyers Jinonice a odvezl si tak ceny, pohár a medaile za 3. místo.

Mezinárodní finále v Milovicích:

Opět až do poslední vteřiny velice dramatické utkání, svázané taktickými pokyny, a o vítězi lednového turnaje PragaCup 2022 musely rozhodnout až pokutové kopy. Z titulu se nakonec radoval slovenský tým StarFucks a tak metrový putovní pohár PragaCup putuje na Slovensko.

„Lednový turnaj PragaCup 2022 byl nejnabitějši v celé své historii od roku 2013, kvalitou se mohl rovnat s mistrovstvím ČR v malém fotbale! Abychom mohli dál turnaj rozvíjet, tak potřebujeme najít generálního partnera. Ze startovného se bohužel všechny náklady nedají uhradit, pokud chceme udržet velmi vysokou kvalitu turnajů,“ uvedl na závěr turnaje Lukáš Řezníček.

Výsledky:

1. StarFucks (Slovensko) 
2. G.I.C. La Plate (Praha) 
3. FC Meliss (Milovice) 
4. FC Flyers Jinonice (Praha)
5-8: FC Lucián, FC Rumáci, All Stars Hradec Králové, Hoblina Jižák 

Nejlepší hráč: Matěj Blažek (FC Flyers Jinonice)
Nejlepší střelec: Jindřich Novotný (G.I.C. La Plate)
Nejlepší brankář: Martin Keller (FC Meliss)

„Další turnaj PragaCup je naplánován v termínu 25. 6. 2022, týden po skončení fotbalové sezóny. Registrace není zatím spuštěná. Informace budou brzy zveřejněny na Facebooku a Instagramu PragaCup“ uvedl Lukáš Řezníček, předseda organizace PragaCup.

Slovo vítěze: STARFUCKS – Kapitán vítězného týmu Daniel Cvik

„Do turnaja sme vstúpili ako naposledy dvomi remízami. Následovala prehra, po ktorej sme si už mysleli, že nemáme šancu na postup. Po vzájomnej remíze predposledného zápasu našej skupiny sme však dostali teoretickú šancu postúpiť, museli sme však zvíťaziť o 3 góly.

To sa nám nakoniec podarilo a vo vyraďovacích bojoch sme našli akýsi talizman v podobe rozlišovákov, ktoré sme museli obliekať v každom zápase a nakoniec sme aj každý zvládli. Najzábavnejšie bolo, že kvoli tomu, aby sme neurazili šťastenu, sme si rozlišováky dali aj na finálový zápas, aj keď to nebolo potrebné.

Nakoniec nám však možno aj to prinieslo kus šťaštia, ktoré v takýchto turnajoch rozhodne treba. Veľmi sa tešíme z prieméroveho víťaztva na tomto turnaji, hlavne pri kvalite tímov a hráčov, ktorí na ňom nastúpili. Už teraz sa tešíme na budúce ročníky a garantujeme svoju účasť, lebo tak ako PragaCup, sme si obľúbili aj Prahu.“

Zdroj: PragaCup

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.