Messi znovu rozhodl, tentokrát proti Valencii. Podívejte se na jeho krásnou trefu z přímého kopu

Titulové souboje ve španělské La Lize se s blížícím koncem sezony stávají stále více napjatými. Po domácím klopýtnutí Katalánců v duelu s Granadou je čekal výlet do Valencie. S Netopýry si ovšem svěřenci Ronalda Koemana poradili a výraznou zásluhu na tom opět měl i argentinský kapitán.

Zdroj: Athletic Bilbao

První půle duelu byla pro hosty velmi frustrující, neboť nedokázali proměnit ani jednu z vytvořených gólových šancí. Na Estadio Mestalla opět zafungovalo pravidlo nedáš dostaneš a byli to právě domácí, jenž v 50. minutě zásluhou Gabriela Paulisty otevřeli skóre.

O necelých sedm minut později ovšem přišla šance na srovnání v podobě pokutového kopu. Ten sice Argentinec nedokázal proměnit, branku ovšem vstřelil záhy po dorážce. V minutě 63. poslal Katalánce do vedení Antoine Griezmann a gólová smršť se ani zde nezastavila.

O 5 minut později si totiž při volném přímém kopu postavil míč opět Messi. Ten skvělou technickou ranou přestřelil zeď a míč následně otřel o vnitřní stranu tyče. Brankář domácích Cillessen tak mohl jen smutně opět lovit míč ze své sítě.

Na konečných 2:3 z pohledu domácích upravil skóre v 83. minutě Carlos Soler. Barcelona tak získala veledůležité 3 body do finálových bojů o španělský ligový titul. Momentálně se nachází na třetí příčce se stejným bodovým ziskem jako rivalové Los Blancos.

Tabulku nadále vede výběr kouče Simeoneho, ale jen o pouhé dva body. Do konce ligové sezony zbývají pouhá 4 kola a velkým rozuzlením by mohl být vzájemný duel Atlétika právě s Barcelonou, jenž se odehraje 8. května v Madridu.

Slovo do pranice by mohla mít ze 4. příčky i Sevilla, jenž na Real s Barcelonu ztrácí 4 body, ovšem se zápasem k dobru. Bude tedy velmi zajímavé sledovat konečné dění na vrcholu španělské ligové tabulky, neboť titul mohou mít v rukou hned 4 mužstva.

Zdroje: Sport Bible, Livesport