Spojte se s námi


La Liga

Messi vs Ronaldo: Statistika gólů

Publikováno

dne

Lionel Messi a Cristiano Ronaldo jsou bezpochyby ty nejlepší fotbalisté naší generace a dost možná i celé historie. Kdo z nich je lepší, na tom už se shodne málokdo.

Zastánci argentinského útočníka často mluví o tom, že Lionel Messi má zkrátka dar od boha, je týmovějším hráčem a nad jeho kličky se dá pouze kroutit hlavou.

Milovníci portugalského fotbalisty zase mohou vychvalovat jeho atletickou postavu, společně se skvělou technikou. A díky tomu je schopný dávat góly ze všech pozic, hlavou či nohou, zkrátka jde o velmi komplexního fotbalistu s šestým smyslem na střílení gólů.

Naštěstí se dá ve fotbale vyřešit tato otázka dost jednoduše a rozsoudíme tak, kdo z nich je skutečně lepším fotbalistou a to pomocí statistik. Pro nejreálnější hodnocení jsme vybrali statistiky, které se počítají od té doby, co Cristiano Ronaldo přestoupil v roce 2009 za 94 milionů eur do Realu Madrid.

messivsronaldo statistika golu

I přestože dle těchto statistik odehrál Messi o 33 zápasů více, než Ronaldo. Tak ho můžeme prohlásit za vítěze, jelikož celkem nastřílel 442 gólů, zatímco hvězda Realu Madrid pouze 413.

Argentínský útočník navíc asistoval u 162 gólů, zatímco Ronaldo nahrál pouze na 112 gólů. I to jasně dokazuje, že Messi je velmi platný pro svůj tým.

Lionel Messi je vlastníkem pěti zlatých míčů, zatímco Cristiano Ronaldo čtyř, ovšem tato statistika se pravděpodobně zítra vyrovná, jelikož Ronaldo je hlavním kandidátem na výhru letošního zlatého míče.

http://gty.im/461440006

Pokud vezmeme v potaz celkové statistiky obou fotbalistů za jejich profesionální kariéru, tak zde vede Cristiano Ronaldo, který vstřelil 633 gólů v 909 zápasech. Lionel Messi nastřílel zatím 610 gólů ve 774 zápasech.

Tudíž velmi vyrovnaná statistika. Messi je navíc o 2 roky mladší než Ronaldo, avšak ten je na tom fyzicky velmi dobře a očekává se od něho delší profesionální kariéra.

Do hry samozřejmě mohou vstoupit zranění a mnoho dalších věcí, které jejich už nyní úžasnou kariéru mohou narušit. Za pár let budeme chytřejší, ale zatím tedy musíme vyhlásit vítěze Cristiana Ronalda.

Mimochodem vůbec nejlepším střelcem v historii je Josef Bican, který v 530 zápasech nastřílel 805 gólů.

Zdroje: messivsronaldo.net a wikipedia

Reklama

Fotbal

AS Řím neodůvodněně zrušil přátelské utkání s Barcelonou. Katalánci studují možné právní kroky proti Italům

Italský klub se rozhodl jednostranně odstoupit od dohodnutého přátelského utkání. Během následujících hodin bude katalánský velkoklub vracet fanouškům peníze za zakoupené vstupenky.

Publikováno

dne

Italský klub se rozhodl jednostranně odstoupit od dohodnutého přátelského utkání. Během následujících hodin bude katalánský velkoklub vracet fanouškům peníze za zakoupené vstupenky.

Oba dva týmy měly odehrát utkání v rámci Joan Gamper Trophy, které se mělo hrát 6. srpna na Camp Nou. Střetnout se mělo jak mužské, tak ženské áčko. Barcelona nyní pracuje na hledání nového soupeře pro tento zápas.

Barcelonští chtějí dát jasně najevo, že zrušení zápasů bylo způsobeno okolnostmi mimo jejich klub a vzniklo z výslovného přání AS Řím.

„Právní oddělení klubu studuje možné kroky proti italskému klubu za škody způsobené Barceloně a jejím fanouškům z důvodu tohoto nečekaného a neodůvodněného rozhodnutí,“ zaznělo v oficiálním prohlášení blaugranas.

Podle italského klubu rozhodnutí vyplývá z potřeby změnit harmonogram letní přípravy, aby svým týmům vytvořil co nejlepší pracovní podmínky s ohledem na následující sezónu.

„Mužský a ženský tým bude pokračovat v přípravě, která bude méně ovlivněna cestováním. Za pozvání děkujeme Barceloně, které klub přeje úspěšné pokračování v letní přípravě,“ reagoval mančaft z hlavního města Itálie.

Zdroj: FC Barcelona, AS Řím

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Koeman: Barcelona žije z minulosti, z tiki-taka, ale to už dávno nejde. Odchod byl úleva

Byl jedním z nejméně oblíbených trenérů Barcelony v posledních letech. A z klubu rozhodně neodcházel po dobrém. Legendární klubový obránce Ronald Koeman měl přitom velmi těžkou pozici, svůj vyhazov tak stále kouše velmi těžce.

Publikováno

dne

Byl jedním z nejméně oblíbených trenérů Barcelony v posledních letech. A z klubu rozhodně neodcházel po dobrém. Legendární klubový obránce Ronald Koeman měl přitom velmi těžkou pozici, svůj vyhazov tak stále kouše velmi těžce.

Koeman byl na lavičce Barcelony velkým terčem. Ještě s Messim skončil až na třetím místě za Realem Madrid a Atléticem Madrid. Ve své druhé sezóně už měl objektivně nesmírně složitou situaci.

Odešel Messi, Barcelona se musel zbavit také Griezmanna, klub se topil v obrovských finančních potížích, bez peněz na posily, jednu chvíli byl bez prezidenta a nikdo nevěděl, co bude dál.

Když ve volbách vyhrál Joan Laporta, mělo se vše obracet k lepšímu. To však neplatilo pro Koemana, jehož si nový prezident vůbec neoblíbil. A veřejně prohlásil, že Koeman podle něj není trenér pro Barcelonu.

„Jako prezident vždy můžete mít pochybnosti. Ale jestli je řeknete veřejně, začnou pochybovat všichni. Byla to jeho obrovská chyba,“ vzpomíná v rozhovoru pro Esports 3 Koeman na konec v Barceloně.

„Odejít byla vlastně tak trochu úleva. Byly to komplikované časy, bez prezidenta, bez peněz, poté nový prezident nad vámi pochybuje a víte, že když nevyhrajete, tak máte malér…,“ odtajňuje zákulisí Koeman.

Ten ve své druhé sezóně hodně dráždil fanoušky Culés. S katalánským gigantem spadl až na deváté místo v La Lize a přiblížil se k vypadnutí k Lize mistrů, u kterého už byl poté nový kouč Xavi.

Zároveň byl Koeman často kritizovaný za svůj herní styl se třemi stopery. Podle mnohých to neladí s identitou Barcelony, která se vždy chtěla prosazovat kombinačním fotbalem.

„Jako trenér chci dominovat zápasu. Ale systém se třemi stopery nebo pěti obránci není defenzivní. Jenže Barcelona žije z minulosti, žije z tiki-taka, ze systému 4-3-3, ale žít z minulosti se nedá. Fotbal je mnohem rychlejší a techničtější, změnil se. Možná, pokud máte Xaviho, Iniestu a Messiho, ale když ne…,“ přemítá nizozemský kouč.

Zdroj: Marca, Esports 3

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Naznačuje zlatá barva začátek nové éry? Barcelona představila venkovní sadu dresů

Dnes startuje oficiálně prodej venkovní řady dresů, které FC Barcelona představila. Už na začátku června se katalánský velkoklub pochlubil s novou první sadou dresů pro sezónu 2022/23.

Publikováno

dne

Dnes startuje oficiálně prodej venkovní řady dresů, které FC Barcelona představila. Už na začátku června se katalánský velkoklub pochlubil s novou první sadou dresů pro sezónu 2022/23.

Dresy jsou inspirovány třicátým výročím olympijských her v Barceloně v roce 1992. Jejich zlatý odstín má odkazovat na barvu olympijských medailí.

Na rukávech a štulpnách jsou pruhy v barvách olympijské vlaky složené z pěti kruhů symbolizujících všechny kontinenty. 

Nechybí ani městské motivy – na dresech je vidět obrys mapy města včetně slavné čtvrti L’Eixample a jedné z nejdůležitějších ulic Avinguida Diagonal.

Kraťasy a šlulpny jsou také zlaté barvy. Loga Spotify, Nike a UNHCR (organizace OSN na pomoc uprchlíkům), stejně jako znak klubu, mají pevnou tmavě modrou barvu.

Dnešním dnem začíná prodej dresů, které jsou již k dostání v oficiálních klubových prodejnách a online. Později i na dalších prodejních místech. Dresy jsou vyrobeny ze 100% obnovitelných materiálů.

Zdroj: FC Barcelona

Pokračovat ve čtení

Oblíbené