Messi vs Ronaldo: Statistika gólů

Lionel Messi a Cristiano Ronaldo jsou bezpochyby ty nejlepší fotbalisté naší generace a dost možná i celé historie. Kdo z nich je lepší, na tom už se shodne málokdo.

Zastánci argentinského útočníka často mluví o tom, že Lionel Messi má zkrátka dar od boha, je týmovějším hráčem a nad jeho kličky se dá pouze kroutit hlavou.

Milovníci portugalského fotbalisty zase mohou vychvalovat jeho atletickou postavu, společně se skvělou technikou. A díky tomu je schopný dávat góly ze všech pozic, hlavou či nohou, zkrátka jde o velmi komplexního fotbalistu s šestým smyslem na střílení gólů.

Naštěstí se dá ve fotbale vyřešit tato otázka dost jednoduše a rozsoudíme tak, kdo z nich je skutečně lepším fotbalistou a to pomocí statistik. Pro nejreálnější hodnocení jsme vybrali statistiky, které se počítají od té doby, co Cristiano Ronaldo přestoupil v roce 2009 za 94 milionů eur do Realu Madrid.

messivsronaldo statistika golu

I přestože dle těchto statistik odehrál Messi o 33 zápasů více, než Ronaldo. Tak ho můžeme prohlásit za vítěze, jelikož celkem nastřílel 442 gólů, zatímco hvězda Realu Madrid pouze 413.

Argentínský útočník navíc asistoval u 162 gólů, zatímco Ronaldo nahrál pouze na 112 gólů. I to jasně dokazuje, že Messi je velmi platný pro svůj tým.

Lionel Messi je vlastníkem pěti zlatých míčů, zatímco Cristiano Ronaldo čtyř, ovšem tato statistika se pravděpodobně zítra vyrovná, jelikož Ronaldo je hlavním kandidátem na výhru letošního zlatého míče.

Embed from Getty Images

Pokud vezmeme v potaz celkové statistiky obou fotbalistů za jejich profesionální kariéru, tak zde vede Cristiano Ronaldo, který vstřelil 633 gólů v 909 zápasech. Lionel Messi nastřílel zatím 610 gólů ve 774 zápasech.

Tudíž velmi vyrovnaná statistika. Messi je navíc o 2 roky mladší než Ronaldo, avšak ten je na tom fyzicky velmi dobře a očekává se od něho delší profesionální kariéra.

Do hry samozřejmě mohou vstoupit zranění a mnoho dalších věcí, které jejich už nyní úžasnou kariéru mohou narušit. Za pár let budeme chytřejší, ale zatím tedy musíme vyhlásit vítěze Cristiana Ronalda.

Mimochodem vůbec nejlepším střelcem v historii je Josef Bican, který v 530 zápasech nastřílel 805 gólů.

Zdroje: messivsronaldo.net a wikipedia

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.