Spojte se s námi


Fotbal

Messi se dočkal zastání od bývalého spoluhráče: Paříž je zvláštní místo, nikdy neděláte dost, abyste se zavděčil. Jak působil v kabině?

Lionel Messi končí v Paříži a jeho konec má poměrně hořkou pachuť. Sám hráč tedy může být poměrně spokojen, nicméně to, jak se k němu chovali fanoušci, není něco, na co by byl zvyknutý. Nyní se jej zastal jeho bývalý spoluhráč.

Publikováno

dne

Lionel Messi končí v Paříži a jeho konec má poměrně hořkou pachuť. Sám hráč tedy může být poměrně spokojen, nicméně to, jak se k němu chovali fanoušci, není něco, na co by byl zvyknutý. Nyní se jej zastal jeho bývalý spoluhráč.

Dva roky a dost. Lionel Messi končí v PSG a může řešit příjemné starosti. Spekuluje se o návratu do Barcelony, zájmu Interu Miami či Al-Hilalu. Co bude dál, to se teprve dozvíme.

Nicméně můžeme se alespoň v krátkosti poohlédnout do jeho pařížské štace a to i díky jednomu z jeho bývalých spoluhráčů. Ander Herrera totiž v rozhovoru pro ESPN zavzpomínal na to, jaké to bylo působit s Messim v jednom týmu.

„Byla to zábava, užil jsem si to. Skvěle jsem se bavil. Leo měl v kabině obrovský respekt všech. Je výjimečný, jedinečný. Má sedm Zlatých míčů. Způsob, jakým se choval, jaký respekt choval ke všem v klubu, to bylo něco šíleného,“ říká Herrera

Baskický záložník tvrdí, že je Messi přirozeným lídrem, aniž by to někomu musel dávat pocítit. Prý ani nemusí moc mluvit k tomu, aby ukázal svou důležitost.

Své si hráč Bilbaa řekl také k náročnosti pařížského publika. V týmu přeci jen strávil o něco delší dobu než Argentinec a tak se vyjádřil k nepochopitelnému pískotu ze strany příznivců na adresu držitele sedmi Zlatých míčů.

„Kdo píská, ten si koupil lístky a má na to právo, ale překvapuje mě to. Lionel byl můj spoluhráč jeden rok a to, jak se chová, bylo to to nejlepší, co jsem jako hráč i člověk viděl. Obdivoval jsem ho už dřív, po hraní s ním ho obdivuju ještě víc,“ přiznává Herrera.

„Je to sice překvapivé, ale Paříž je zvláštní místo, které musíte zažít zevnitř. Nároky jsou zde extrémně vysoké. Máte pocit, že nikdy neděláte dost. Myslím, že je to jediný tým v Evropě, ve kterém je sezony, kdy nevyhrajete Ligu mistrů, brána jako neúspěch,“ dodal.

Zdroj: ESPN, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.