Messi s Neymarem řídili výhru PSG nad Clermontem, Mbappé nehrál

Kromě německé Bundesligy a anglické Premier League se rozjela také Ligue 1. Nejvyšší francouzskou soutěž zahájila v pátek výhra Lyonu nad Ajacciem 2:1. V sobotu po podvečerní prohře Štrasburku s Monakem 1:2 vstoupil ve 21 hodin do nového ročníku obhájce prvenství a největší favorit na titul – Paris Saint-Germain.

Tým pod vedením kouče Christopha Galtiera se představil na hřišti celku Clermont Foot, jenž se loni vyhnul baráži o čtyři body. Konečná 17. pozice by mu už letos ale na udržení nestačila, protože kvůli zúžení počtu účastníků na osmnáct sestupují čtyři nejhorší mužstva dvacetičlenné tabulky.

O favoritovi utkání bylo jasno. Pařížský tým navíc do úvodního ligového kola nastupoval povzbuzen ziskem francouzského Superpoháru z posledního červencového dne, kdy porazil Nantes 4:0.

Také tentokrát chyběl v sestavě PSG Kylian Mbappé. V boji o cennou trofej to bylo z důvodu karetního trestu, při zápase ve městě Clermont-Ferrand kvůli svalovému zranění. V útočné řadě tak vedle Messiho a Neymara nastoupil opět Pablo Sarabia.

První gól padl v deváté minutě a vstřelila ho jedna z ofenzivních hvězd pařížského velkoklubu. Míč se ve vápně dostal k Neymarovi, který přízemní střelou k levé tyči překonal brankáře Moryho Diawa.

Ve 26. minutě přišel v podání Pařížanů úspěšný rychlý útok. Rovněž na zvýšení na 2:0 se podílel Neymar, který přihrál Achrafu Hakimimu, jehož prudkou střelu na bližší tyč nedokázal Diaw vytěsnit mimo bránu.

Do konce poločasu stihl třicetiletý Brazilec zaznamenat ještě jednu asistenci. Ve 39. minutě si na Neymarovu rozehrávku standardní situace naběhl krajan Marquinhos, který se svým hlavičkovým pokusem nemýlil.

Ze své herní i střelecké převahy, byť ne úplně drtivé, vytěžil ve druhém poločase fotbalový gigant z francouzské metropole další branku deset minut před koncem hrací doby. Po několika svých neproměněných šancí z předchozího průběhu střetnutí se dočkal gólu Lionel Messi, a to díky povedené souhře ve vápně s Neymarem.

V 86. minutě přišel nejhezčí moment utkání. Messi dostal od Paredese dlouhý pas do pokutového území, kde si legendární Argentinec zády k bráně hrudí přebral balon a následně ho pohotovou střelou přes hlavu nasměroval do brány.

Clermont tedy doma prohrál s PSG 0:5, přičemž na vysoké výhře favorizovaného týmu se dvěma brankami a jednou asistencí podílel Messi. Hvězdou zápasu byl i Neymar, který k jedné své trefě přidal tři gólové přihrávky. Svými zásahy se k nim připojili Hakimi a Marquinhos.

Úvodní kolo Ligue 1 v neděli pokračuje zbylými sedmi zápasy. Příští sobotu přijede na půdu PSG Montpellier, Clermont se o den později pokusí získat první body do tabulky ve venkovním duelu s týmem Stade Reims.

Zdroj: Ligue 1